OPZ

Aktuality na webu

Návštěva slovenské zdravotnické záchranné služby společnosti Falck

28.04.2017

Vedení ZZS JmK navštívilo společnost Falck v Košicích, která zajišťuje neodkladnou zdravotní péči na Slovensku...

16. ročních Brněnských dnů urgentní medicíny

27.04.2017

16. ročník Brněnských dnů urgentní medicíny začal dnes v hotelu Galant v Mikulově. Motivem letošního setkání zdravotníků jsou „Neobvyklá témata a kontroverze v UM“ a za cíl si klade představit nové neotřelé náměty a vnést čerstvý vítr do léta zavedených postupů. Ve dvou sálech se po dva dny střídají přednášející, které si přijelo vyslechnout přes 600 účastníků. Program doprovází firemní prezentace, společenské akce a workshopy. Akci pořádá ZZS JmK ve spolupráci s generálním partnerem společností Medsol a mediálním partnerem portálem akutne.cz.

Posílení posádek kvůli oslavám vítězství Komety

22.04.2017

ZZS JmK se ohrazuje proti nařčení ze strany Unie porodních asistentek

21.04.2017

ZZS JmK se důrazně ohrazuje proti nařčení ze strany Unie porodních asistentek, že záchranná služba nepostupovala dostatečně rychle během včerejšího výjezdu k tragickému případu, kdy při domácím porodu zemřelo novorozeně. Toto obvinění ZZS JmK vnímá jako cílené odvracení pozornosti od faktu, že podle informací ze zdravotní dokumentace, výpovědi členů výjezdových skupin, které se účastnily zásahu, záznamu hovoru dispečinku, informací jiných zdravotnických zařízení a vzhledem k časovému sledu události vše nasvědčuje tomu, že se nejednalo o překotný, ale plánovaný domácí porod.

Při domácím porodu dnes ráno zemřelo novorozeně

20.04.2017

Při domácím porodu dnes ráno zemřelo novorozeně. Při příjezdu ZZS již bylo dítě porozené, avšak ve velmi vážném stavu, který vyústil až v zástavu oběhu. Tento stav se i přes veškerou snahu a okamžitou resuscitaci dítěte posádkou ZZS nepodařilo zvrátit. Na místě zasahovaly tři výjezdové skupiny s lékařem, a to včetně neonatologa specialisty. Matka byla posádkou s lékařem ošetřena, zaléčena a ve velmi vážném stavu transportována do nemocnice k hospitalizaci. Je to další důkaz toho, že domácí porody mohou dopadnou velmi tragicky a pokud se vyskytnou komplikace, je prakticky nemožné, je doma zvládnout. Dnešní tragický případ, který už řeší Policie ČR, by měl být důrazným varováním i pro tzv. alternativní matky /rodiče.

Poslední finálový zápas Komety

20.04.2017

Poslední finálový zápas hokejové Komety se i přes zvýšený počet lidí v ulicích Brna obešel bez výrazných problémů...

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů