Aktuality z výjezdů

Vážné zranění dítěte na dětském hřišti v Brně-Líšni

25.08.2016

K velmi vážnému úrazu malého dítěte došlo dnes dopoledne na dětském hřišti v Brně - Líšni. Při seskakování z točícího se malého kolotoče se dítě botou zachytlo o šroub a způsobilo si těžké traumatické poranění dolní končetiny. Přivolaná lékařka musela malého pacienta ihned uvést do umělého spánku a poté, co mu spolu se záchranáři poskytla první pomoc, ho transportovali na oddělení ARO Dětské nemocnice.

Případ si převzala Policie ČR. ZZS JmK informovala o daném případu vedení ÚMČ Brno-Líšeň a doporučila prověřit bezpečnost dané atrakce.

DN Borkovany

25.08.2016

K hrozivě vypadající nehodě ve středu 24.8.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla RLP ze základny v Hustopečích. Přestože osobní automobil sjel v 90tikilometrové rychlosti do příkopu a několikrát se převrátil přes střechu, mladý řidič vyvázl z nehody pouze s lehkým poraněním horní končetiny. Posádka záchranářů mu na místě poskytla ošetření a poté jej ponechala na místě. Transport do nemocnice nebyl nutný.

Na střeše skončilo i vozidlo po noční nehodě u Cvrčovic na Brněnsku. Ani tady nebylo nutné z havarovaného auta nikoho vyprošťovat. Dva mladé muže zdravotničtí záchranáři převezli se zraněními lehčího charakteru do traumacentra v Brně. Jeden člověk z nehody vyvázl bez zranění.

Dopravní nehoda Břežany

15.08.2016

Dnes v dopoledních hodinách došlo ke střetu osobního vozu a vlaku u obce Břežany na Znojemsku. Při nehodě se zranil jeden muž a utrpěl lehká zranění. Vzhledem k povaze nahlášené události byl na místo vyslán tým s lékařem z Hrušovan nad Jevišovkou. Po zajištění vitálních funkcí pacienta byl zraněny transportován do znojemské nemocnice na centrální příjem.

Dopravní nehoda Brno

15.08.2016

V noci z neděle na pondělí došlo v Brně na ulici Krkoškova k dopravní nehodě dvou osobních vozů. Na místě došlo ke zranění šesti osob. Krajské zdravotnické operační středisko (KZOS) na základě tísňového volání vyslalo na místo události dva vozy s lékařem, dva vozy se záchranáři a inspektora provozu. Tři osoby byly zraněny středně těžce a tři lehce. Všechny osoby byly posádkami transportovány na traumatologické ambulance brněnských nemocnic. Díky většímu počtu zraněných dispečerka KZOS rovnoměrně a dle povahy typů zranění odeslala posádky do jednotlivých zdravotnických zařízení po Brně.

Víkendové nehody

15.08.2016

O tomto letním víkendu musely naše týmy ZZS zasahovat u pěti dopravních nehod motocyklistů. U třech z nich převažovala středně těžká až těžká zranění. V neděli dopoledne na Blanensku havaroval motorkář v zatáčce a skončil mimo vozovku. S poraněním páteře ho transportoval vrtulník na Urgentní příjem FN Brno Bohunice. Druhý motocyklista havaroval podobným způsobem u obce Žďárná na Boskovicku, kdy nezvládl zatáčku a vysoká rychlost ho vynesla mimo komunikaci. Zde pozemní posádce záchranářů letěla na pomoc posádka vrtulníku ZZS Olomouckého kraje a po nutném zajištění byl pacient transportován s těžkým poraněním páteře na Urgentní příjem FN Olomouc.

Ředitel ZZS JmK dnes hostem ČRo Brno

04.08.2016

Ředitel ZZS JmK Ing.Milan Klusák, MBA bude dnes ve 13.15 hostem vysílání ČRo Brno. Okomentuje současné dění v jihomoravské záchranné službě a vyjádří se k argumentům protestujících odborářů. Poslouchejte frekvenci 106.5..

zavalen bagrem - Žarošice

02.08.2016

Dnes došlo k těžkému úrazu mladého muže v Žarošicích. Operátorky ZZS JMK přijaly výzvu o zavalení muže bagrem. Na místo byl vyslán lékařský tým z Kyjova a tým Letecké záchranné služby. Mladý muž byl v bezvědomí, zavalený a bylo nutné jej vyprostit. Ve spolupráci s HZS byl po 20 min. vyproštěn. Zasahující týmy mu musely poskytnou kompletní přednemocniční péči, včetně zajištění dýchacích cest, napojení na umělou plicní ventilaci, monitorace životních funkci a podávání potřebných léků. Po stabilizaci stavu byl muž s velice těžkým zraněním transportován vrtulníkem LZS na Urgentní příjem FN Brno.

Případ tonutí dítěte a varování ZZS JmK

19.07.2016

V souvislosti s víkendovým případem tonutí velmi malého dítěte v Sokolnicích u Brna vydává Zdravotnická záchranná služba JmK důrazné varování všem rodičům, aby nenechávali své potomky při pobytu u vody bez dozoru. I krátká nepozornost rodiny může mít fatální následky. Nejjednodušším způsobem, jak neštěstí předejít, je zabránit dětem v přístupu k hladině. To platí nejen pro volné vodní plochy, ale také pro domácí bazény, které představují nebezpečí především pro děti do 5ti let. Možností, jak domácí bazény zabezpečit, je hned několik (od pevných plůtků, zastřešení až po využití elektronických alarmů). Prodejci bazénové techniky s touto problematikou jistě ochotně poradí. Důrazně však nedoporučujeme využití měkké zakrývací fólie nebo plachty. V případě, že do ní malé dítě spadne, může vytvořit nebezpečný průhyb plný vody, ze kterého se dá jen velmi obtížně vyprostit. Dítě v ní navíc často není vidět. Nepodceňujte ani množství vody, dítě může utonout i v pouhých 10ti centimetrech. Po 5ti minutách tonutí bývá mozek obvykle nenávratně poškozen. Pro záchranu tonoucího dítěte je tedy nutná především včasná resuscitace a rychlé přivolání lékařské pomoci.

Tragická DN na silnici I/53 u Lechovic

14.07.2016

K vážné dopravní nehodě byla ve středu 13.července 2016 přivolána ZZS JmK. Na obávané silnici 53 u obce Letovice se krátce před osmou hodinou ráno srazilo osobní auto s nákladním. Následky nehody jsou tragické. Řidič OA zraněním na místě podlehl, jeho spolujezdkyně utrpěla středně těžká zranění. Letecká záchranná služba starší ženu transportovala do FN v Brně Bohunicích.

Tragická DN u Tvarožné

06.07.2016

Tři lidské životy si v úterý v podvečer vyžádala DN mezi obcemi Tvarožná a Blažovice na Brněnsku. Přímo na místě zemřela mladá matka a její malé dítě. Druhé dítě se záchranáři i lékaři snažili zachránit, ZZS JmK ho v kritickém stavu převezla do Dětské nemocnice FN Brno. Chlapec ale na následky těžkých zranění později zemřel. Zraněného mladého muže z auta a řidiče dodávky, která do něj narazila, převezli záchranáři do brněnské nemocnice. Oba jsou mimo ohrožení života.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 96 další

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z vjezd?