OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

Tonutí Drnovice

18.09.2017

Dnes krátce po půlnoci vysílala operátorka KZOS vyškovskou posádku s lékařem k záchraně tonoucího muže v obci Drnovice. Pacient byl od počátku v bezvědomí, jeho stav byl kritický. Zdravotníci ihned zahájili rozšířenou neodkladnou KPR, zajistili tepelný komfort a za kontinuální resuscitace transportovali pacienta na oddělení ARO Nemocnice Vyškov.

DN 213.km D1

13.09.2017

Foto z výjezdu na 213.km D1. Ačkoli nehoda vypadala děsivě a zastavila dopravu na dálničním tahu v obou směrech, obešla se bez vážnějšího zranění. Řidič kamionu, muž cizí národnosti, utrpěl pouze lehké poranění hlavy. Naše posádka jej ošetřila a ponechala na místě.

úspěšná resuscitace - Brno

29.08.2017

Dnes v nočních hodinách došlo na brněnském nádraží k náhlé zástavě oběhu u staršího muže. Svědky zástavy byli zaměstnanci nádraží, kteří ve spolupraci s operátorkou ZZS zahájili neodkladnou resuscitaci. Na nádraží je umístěn Automatizovaný externí defibrilátor. Tento přístroj byl při resuscitaci použit a byl podán defibrilační výboj, ještě před příjezdem ZZS. Společnými silami laických i profesionálních záchranářů se podařilo pacienta zresuscitovat a následně byl převezen do Fakultní nemocnice u sv. Anny na Urgentní příjem. Díky příkladné spolupráci svědků události, operátorkám ZZS, dostupnému veřejnému defibrilátoru a následné péči posádky ZZS byl muž v terénu zachráněn. Děkujeme všem, kteří se na záchraně podíleli.

Tragický střet vlaku a OA

18.08.2017

15.25 - LZS transportuje zraněnou malou dívku v kritickém stavu do FDN v Brně.

15.00 - Dvě pozemní posádky ZZS JmK a vrtulník v tuto chvíli zasahují u tragického střetu vlaku a OA v obci Olbramkostel na Znojemsku. Dva dospělí zemřeli ještě před příjezdem záchranářů, dítě v tuto chvíli vyprošťují z vraku auta. Jeho stav zatím není známý.

Tragická DN D1 Domašov

15.08.2017

Na 170. km dálnice D1 dnes v pul jedenácté dopoledne zemřel řidič OA značky Porsche. Jeho auto vjelo vysokou rychlostí do kolony kamionů a zůstalo z poloviny zaklíněné pod jedním z kamionů. Přivolaná lékařka mohla vzhledem ke zraněním neslučitelným se životem na místě pouze konstatovat smrt.  Na místo byly přivolány všechny složky IZS.

Dramatický zásah v Bystrci, pacienti i posádka napadeni sršni

14.08.2017

Dvě posádky ZZS JmK včera v podvečer (13.7.2017) zasahovaly v Brně-Bystrci u pacienta, kterého pobodal sršeň. U mladého muže se po bodnutí do horní končetiny projevila středně těžká alergická reakce. Lékař spolu se zdravotnickými záchranáři museli na místo k pacientovi dojít posledních 500 pěšky. Ve chvíli, kdy se přiblížili k sršnímu hnízdu ve vykotlaném stromu, zaútočili sršni i na záchranáře a jednoho z nich pobodali. Zdravotníci se spolu s pacientem museli před agresivním hmyzem ukrýt v lese a přivolat hasiče na zlikvidování hnízda. Lékař zde pacienta zaléčil, v jeho transportu k sanitce však bránili stále útočící sršni. Ti po dobu, než se hasičům podařilo zlikvidovat hnízdo, napadli ještě mladou rodinu s dítětem a psem a skupinku asi 10ti běžců.  U žádného z těchto pacientů se ale neprojevila alergická reakce, proto byli pouze na místě ošetřeni a poučeni. Hasiči následně transportovali zraněného muže, který byl v tu dobu již v šokovém stavu, za pomocí transportní vany k sanitce, která pacienta převezla na interní oddělení FN v Bohunicích.

Aplikace Záchranka pomohla najít zraněného malého cyklistu

14.08.2017

Mobilní aplikace Záchranka minulý týden pomáhala na Vyškovsku při záchraně tříletého chlapce, který při jízdě na kole spadl a poranil si hlavu. Matka, která byla s dítětem na výletě, volala nejprve na tísňovou linku 155. Protože se s chlapcem nacházela v neznámém terénu Rakoveckého údolí, bylo těžké je lokalizovat. Po domluvě s operátorkou KZOS poté uskutečnila ještě hovor přes aplikaci Záchranka. Přijíždějící vyškovská záchranářská posádka tak dostala souřadnice jejich polohy s přesností na 50 m. Zdravotníci chlapce, jehož zranění byla naštěstí jen lehká, ošetřili a následně převezli do zdravotnického zařízení. Aplikace Záchranka má funkci, díky které se možné zjistit polohu volajícího pomocí GPS. Nově může člověk v nouzi využít tuto funkci i přes web.

D1 176km

08.08.2017

9.30 - Při vážné dopravní nehodě na 176. km dnes zemřel jeden člověk a 6 bylo zraněno. Jedna žena byla s mnohočetnými vážnými poraněními po ošetření a zaléčení transportována LZS na urgentní příjem FN v Bohunicích. Dalších 5 pacientů utrpělo středně těžká zranění, poté, co jim byla poskytnuta přednemocniční péče, byli převezeni do brněnských fakultních nemocnic v Bohunicích a na Pekařskou. Ve všech případech šlo o pacienty s cizí státní příslušností.

 

9:00 ZZS Jmk v tuto chvíli zasahuje u vážné dopravní nehody kamionu a 2 OA na 176.km dálnice D1 ve směru na Prahu. Operátorky KZOS na místo vyslaly 3 posádky RZP, 1 posádku s lékařem v potkávacím systému a vrtulník. Podle prvních informací z místa jeden pacient zemřel a další je ve velmi vážném stavu. Zranění ostatních pacientů jsou lehká až středně těžká.

Tragický střet vlaku a OA

25.07.2017

K tragickému střetu vlaku a OA došlo dnes v 10.45 ve Vracově na Hodonínsku. Operátorka KZOS na místo události ihned vyslala 2 posádky pozemní a vrtulník. Při příjezdu posádek byl na místě lékař v civilu, který pomáhal s vytažením zraněného řidiče z vraku auta. U zraněného byla okamžitě zahájena resuscitace, která však byla po deseti minutách ukončena jako neúspěšná. Pacient utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým přes veškerou snahu lékařů a záchranářů na místě podlehl.

Druhým zraněným byl strojvedoucí vlaku, který při nárazu utrpěl lehké poranění horní končetiny a po ošetření byl převezen na chirurgickou ambulanci Nemocnice Kyjov.

Pasohlávky - tonutí

13.07.2017

ZZS JMK a VZS včera ve večerních hodinách zasahovaly v Pasohlávkách, kde po sklouznutí z nafukovacího lehátka tonul mladý muž. Mladíka našli vodní záchranáři po několika minutách v asi 2,5metrové hloubce a ihned začali s resuscitací za použití AED. Posádka ZZS, která na místo přijela, poté v KPR pokračovala. Po necelých 20ti minutách došlo k obnově oběhu. Pacient byl následně v kritickém stavu transportován na oddělení ARO FN u Sv.Anny v Brně. Mladíka se podařilo oživit díky spolupráci s VZS a včasnému zásahu. ZZS JmK chce zároveň varovat všechny plavce před vstupem do vody po požití alkoholických nápojů.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 102 další

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů