OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

DN - 208. km D1

16.11.2017

Při DN na 208.km dálnice D1 došlo ke zranění jednoho z řidičů. Pacient zůstal zaklíněný v kabině vozu a musel být 25 minut vyprošťován. Zraněný cizinec byl po nehodě při vědomí, utrpěl středně těžká poranění hlavy a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční péče lékařem posádky RV ho posádka RZP transportovala do traumacentra FN v Bohunicích.

Nahlášená bomba Brno

08.11.2017

Inspektor provozu ZZS JmK asistuje při zásahu složek IZS v ulici Kotlářská v Brně, kde byla v budově Obchodní akademie nahlášena bomba. Na místě nebyl nikdo zraněn. Škola je evakuovaná.

Jihomoravští zdravotničtí záchranáři otestují elektromobil od BMW

07.11.2017

K testování i k využití v ostrém provozu bude ode dneška jihomoravským záchranářům sloužit vůz BMW i3. Elektromobil se žlutými záchranářskými polepy se v ulicích objeví už zítra. Automobilka záchranné službě zapůjčila vozidlo na šest měsíců. Nejprve se vůz dostane do rukou technikům, kteří prověří jeho vlastnosti ve vztahu k možnému budoucímu využití pro zdravotnický provoz. Poté jej do ostrého provozu dostanou inspektoři provozu.

„Musíme si uvědomit, že žijeme v 21. století, kdy je elektromobilita na vzestupu a zde očekávat, že tento trend se v budoucnosti dotkne i provozu zdravotnické záchranné služby. Jsme tedy rádi, že jsme dostali možnost, si to auto osahat, vyzkoušet ve zdravotnickém provozu, posoudit, jaké má jízdní vlastnosti a zda má vyhovující prostorového uspořádání.  Zkrátka otestujeme, jestli je pro záchrannou službu do budoucna využitelné,“ řekl při slavnostním předávání vozu ředitel ZZS JmK Milan Klusák.

Zapůjčené BMW i3 má dojezd 350 km a splňuje podmínky zvláštního určení. Je upravené a vybavené technologiemi americké společnosti WHELEN v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků, krevních derivátů. Jde zejména o certifikované majáky a výstražná světla. Vůz je také vybaven kabelem pro rychlé dobíjení a Charge Now kartou s bezplatným tarifem.

Poleptání Brno- Trnkova

07.11.2017

Dnes krátce po 9.hodině ráno přijalo KZOS oznámení o těžce zraněném muži v ulici Trnkova v Brně -Líšni, kterého při manipulaci s chemickou látkou zasáhla tlaková vlna. Operátorka na místo vyslala posádku bez lékaře a lékařskou posádku v systému rendez-vous. Pacient byl při příjezdu zdravotnických záchranářů při vědomí, utrpěl ale vážná poranění v obličeji a na hlavě. Lékařka zraněnému muži poskytla kompletní přednemocniční péči včetně zajištění dýchacích cest a napojení na umělou plicní ventilaci. Pacient byl následně transportován do popáleninového centra FN v Bohunicích.

Nahlášená bomba ve Znojmě

07.11.2017

Kvůli anonymní pohrůžce bombou policisté dnes ráno evakuovali znojemský hotel  Premium a uzavřeli okolí. K zásahu byla přizvána i ZZS JmK. Posádka asistovala na místě až do vyhodnocení nízkého rizika. Nikdo z přítomných nebyl zraněn. Na místě zůstával ještě inspektor provozu, který monitoroval situaci až do 11.hodiny, kdy byla akce ukončena.

 

DN tramvají Nové Sady

06.11.2017

Včera (neděle 5.11.) krátce po 21.hodině vyjížděly naše posádky k dopravní nehodě dvou tramvají v křižovatce Nové Sady - Hybešova. Na místě zdravotničtí záchranáři ošetřili 8 lehce zraněných pacientů, které následně transportovali do brněnských nemocnic.

O práci na dispečinku dnes v Dobrém ránu na ČT2

30.10.2017

Operátorka Hana Šperková byla dnes hostem v pořadu Dobré ráno na ČT 2. V tématu "Neviditelní" povídala o tom, co obnáší práce dispečerky Krajského zdravotnického operačního střediska.  Pro ty, kdo ráno vyspávali a nestihli Hančiny vstupy, je zde následující odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/

Silný vítr - zranění

30.10.2017

V souvislosti s nepříznivým počasím ZZS JmK během nedělního dne vyjížděla k jednomu případu do brněnské městské části Jundrov, kde byl vážně zraněn starý muž. Lékařská posádka našla pacienta v bezvědomí na střeše garáže, kterou pravděpodobně opravoval. Muže, který utrpěl vážné poranění hlavy, museli ze střechy snést hasiči. Lékařka spolu se zdravotnickými záchranáři poté zraněnému poskytli kompletní přednemocniční péči včetně zajištění dýchacích cest a transportovali jej na urgentní příjem FN v Bohunicích.

AKTUÁLNĚ vliv počasí v JMK

29.10.2017

V důsledku aktuálního stavu počasí v Jihomoravském kraji se potýkala ZZS JMK s provozními problémy. Základny Vyškov, Ivančice a Tišnov byly bez dodávky elektrického proudu. Na těchto výjezdových stanovištích byl zajištěn provoz za pomoci záložního zdroje a výjezdové vozy musely pro rychlou reakce schopnost parkovat mimo garaže. Při práci v terénu jsme byli konfrontování se spadlými stromy, při jednom z výjezdu bránil posádce v dojezdu k pacientovi  strom na silnici a posádka musela volit objízdnou trasu. Operátorky KZOS dnes přijímaly extrémní počet tísňových výzev, operační středisko čelilo velkému náporu volajících, kteří vyžadovali pomoc Integrovaného záchranného systému.

Záchrana muže po pádu do výpusti

27.10.2017

K záchraně mladého muže, který spadl do výpusti rybníka v Jaroslavicích, vysílala včera (26.10.2016) před 18.hodinou operátorka KZOS posádku RLP. Pacienta nejprve vyprostili hasiči a předali ho do péče naší posádky. Muž byl při vědomí, utrpěl však středně těžká zranění. Lékařka a zdravotničtí záchranáři jej na místě ošetřili, zaléčili a pacienta při vědomí transportovali na urgentní příjem FN v Bohunicích.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 104 další

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů