OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

OA x tramvaj Lidická

23.10.2017

V Lidické ulici v Brně se dnes krátce po 14.hodině srazilo osobní auto s tramvají. Mladá řidička OA utrpěla lehká povrchová poranění hlavy a po ošetření byla posádkou RLP převezena na chirurgickou ambulanci Úrazové nemocnice. Nikdo další nebyl při nehodě zraněný.

úspěšná resuscitace s pomocí policejní hlídky

04.10.2017

Dne 4.10.2017 v dopoledních hodinách přijala operátorka KZOS ZZS JmK informaci o náhlém bezvědomí staršího muže v Brně. Situace na místě byla obtížná, pacient se nacházel ve vozidle a bylo jej nutné před poskytováním resuscitace z vozidla vytáhnout. Operátorka volajícím radila, jak poskytovat resuscitaci a ihned aktivovala systém first respondera, v tomto případě to byla nejbližší hlídka Policie České republiky disponující automatizovaným externím defibrilátorem. Hlídka okamžitě po příjezdu na místo převzala resuscitaci, využila automatizovaný externí defibrilátor s jehož pomocí podala pacientovi jeden výboj ještě před příjezdem posádek ZZS. Společně s posádkou ZZS se podařilo pacienta úspěšně zresuscitovat a následně transportovat na urgentní příjem nemocnice U Svaté Anny. Poděkování patři všem , kteří se na záchraně života podíleli a poskytli tak muži šanci na přežití.

DN D52 Rajhrad

29.09.2017

Vážně vypadající nehoda na silnici D52 u Rajhradu, při které bouraly dva kamiony, si vyžádala pouze lehké zranění jednoho z řidičů. Mladý muž utrpěl drobná povrchová poranění, byl posádkou ZZS ošetřen, poučen a na vlastní žádost ponechán na místě.

Výbuch Žerotínovo náměstí

28.09.2017

Tři posádky ZZS zasahovaly dnes po poledni u výbuchu tlakových lahví v dodávce v prostorách rektorátu MU na Žerotínově náměstí v Brně. Při neštěstí byli vážně zraněni dva muži cizí státní příslušnosti. Poté, co jim byla poskytnuta PNP, byli oba pacienti v kritickém stavu transportováni na urgentní příjem FN v Bohunicích.

Úraz - Velké Opatovice

26.09.2017

Posádku BL a záchranářský vrtulník vysílala dnes dopoledne operátorka KZOS do firmy ve Velkých Opatovicích, kde byl padajícím ocelovým kontejnerem sražen muž středního věku. Pacient utrpěl polytrauma, byl od počátku v kritickém stavu. Během resuscitace se zdravotníkům podařilo zčásti obnovit životní funkce, stav pacienta se ale během transportu opět zhoršil. Zraněného posádka za kontinuální resuscitace předala do péče lékařům urgentního příjmu FN Olomouc.

DN Troubsko

26.09.2017

K vážné dopravní nehodě došlo dnes v dopoledních hodinách u obce Troubsko. Řidič OA tam vyjel se svým vozem ze silnice a narazil do svahu. U seniora došlo k okamžité zástavě oběhu. Pacient byl vytažen z vozidla a ihned byla zahájena resuscitace, při které se zdravotníkům podařilo zčásti obnovit životní funkce. Muž byl v kritickém stavu na řízené plicní ventilaci transportován na urgentní příjem FN v Bohunicích. Při nehodě byla zraněna také spolujezdkyně, stará žena, která utrpěla otřes mozku a středně těžká poranění a po ošetření byla převezena na urgentní příjem stejné nemocnice.

Domácí porod a smrt novorozence

26.09.2017

V minulých dnech vyjížděly naše posádky k dalšímu tragickému případu plánovaného domácího porodu, při kterém zemřelo novorozeně. Operátorka KZOS ihned zahájila s volajícím telefonicky asistovanou resuscitaci a zároveň vyslala na místo 3 týmy ZZS, včetně lékaře neonatologa. Poté, co zdravotníci přijeli na místo, novorozence převzali a pokračovali v rozšířené KPR. I přes veškerou snahu všech členů posádky se u dítěte nepodařily obnovit životní funkce.

Touto nešťastnou událostí opět apelujeme na všechny budoucí maminky a tatínky, aby si důkladně promysleli všechna rizika, která s sebou domácí porod nese. Vozy zdravotnické záchranné služby jsou sice v jistém smyslu dnes již pojízdnou jednotkou intenzivní péče, v žádném případě ale nemohou plně nahradit zázemí porodnických a neonatologických pracovišť, která jsou v krizových situacích pro záchranu novorozence rozhodující.

Myslete, prosím, na zdraví a život vašeho nenarozeného dítěte a dopřejte mu co nejbezpečnější příchod na svět. Děkujeme!

Tonutí Drnovice

18.09.2017

Dnes krátce po půlnoci vysílala operátorka KZOS vyškovskou posádku s lékařem k záchraně tonoucího muže v obci Drnovice. Pacient byl od počátku v bezvědomí, jeho stav byl kritický. Zdravotníci ihned zahájili rozšířenou neodkladnou KPR, zajistili tepelný komfort a za kontinuální resuscitace transportovali pacienta na oddělení ARO Nemocnice Vyškov.

DN 213.km D1

13.09.2017

Foto z výjezdu na 213.km D1. Ačkoli nehoda vypadala děsivě a zastavila dopravu na dálničním tahu v obou směrech, obešla se bez vážnějšího zranění. Řidič kamionu, muž cizí národnosti, utrpěl pouze lehké poranění hlavy. Naše posádka jej ošetřila a ponechala na místě.

úspěšná resuscitace - Brno

29.08.2017

Dnes v nočních hodinách došlo na brněnském nádraží k náhlé zástavě oběhu u staršího muže. Svědky zástavy byli zaměstnanci nádraží, kteří ve spolupraci s operátorkou ZZS zahájili neodkladnou resuscitaci. Na nádraží je umístěn Automatizovaný externí defibrilátor. Tento přístroj byl při resuscitaci použit a byl podán defibrilační výboj, ještě před příjezdem ZZS. Společnými silami laických i profesionálních záchranářů se podařilo pacienta zresuscitovat a následně byl převezen do Fakultní nemocnice u sv. Anny na Urgentní příjem. Díky příkladné spolupráci svědků události, operátorkám ZZS, dostupnému veřejnému defibrilátoru a následné péči posádky ZZS byl muž v terénu zachráněn. Děkujeme všem, kteří se na záchraně podíleli.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů