OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

Tragický střet vlaku a OA

18.08.2017

15.25 - LZS transportuje zraněnou malou dívku v kritickém stavu do FDN v Brně.

15.00 - Dvě pozemní posádky ZZS JmK a vrtulník v tuto chvíli zasahují u tragického střetu vlaku a OA v obci Olbramkostel na Znojemsku. Dva dospělí zemřeli ještě před příjezdem záchranářů, dítě v tuto chvíli vyprošťují z vraku auta. Jeho stav zatím není známý.

Tragická DN D1 Domašov

15.08.2017

Na 170. km dálnice D1 dnes v pul jedenácté dopoledne zemřel řidič OA značky Porsche. Jeho auto vjelo vysokou rychlostí do kolony kamionů a zůstalo z poloviny zaklíněné pod jedním z kamionů. Přivolaná lékařka mohla vzhledem ke zraněním neslučitelným se životem na místě pouze konstatovat smrt.  Na místo byly přivolány všechny složky IZS.

Dramatický zásah v Bystrci, pacienti i posádka napadeni sršni

14.08.2017

Dvě posádky ZZS JmK včera v podvečer (13.7.2017) zasahovaly v Brně-Bystrci u pacienta, kterého pobodal sršeň. U mladého muže se po bodnutí do horní končetiny projevila středně těžká alergická reakce. Lékař spolu se zdravotnickými záchranáři museli na místo k pacientovi dojít posledních 500 pěšky. Ve chvíli, kdy se přiblížili k sršnímu hnízdu ve vykotlaném stromu, zaútočili sršni i na záchranáře a jednoho z nich pobodali. Zdravotníci se spolu s pacientem museli před agresivním hmyzem ukrýt v lese a přivolat hasiče na zlikvidování hnízda. Lékař zde pacienta zaléčil, v jeho transportu k sanitce však bránili stále útočící sršni. Ti po dobu, než se hasičům podařilo zlikvidovat hnízdo, napadli ještě mladou rodinu s dítětem a psem a skupinku asi 10ti běžců.  U žádného z těchto pacientů se ale neprojevila alergická reakce, proto byli pouze na místě ošetřeni a poučeni. Hasiči následně transportovali zraněného muže, který byl v tu dobu již v šokovém stavu, za pomocí transportní vany k sanitce, která pacienta převezla na interní oddělení FN v Bohunicích.

Aplikace Záchranka pomohla najít zraněného malého cyklistu

14.08.2017

Mobilní aplikace Záchranka minulý týden pomáhala na Vyškovsku při záchraně tříletého chlapce, který při jízdě na kole spadl a poranil si hlavu. Matka, která byla s dítětem na výletě, volala nejprve na tísňovou linku 155. Protože se s chlapcem nacházela v neznámém terénu Rakoveckého údolí, bylo těžké je lokalizovat. Po domluvě s operátorkou KZOS poté uskutečnila ještě hovor přes aplikaci Záchranka. Přijíždějící vyškovská záchranářská posádka tak dostala souřadnice jejich polohy s přesností na 50 m. Zdravotníci chlapce, jehož zranění byla naštěstí jen lehká, ošetřili a následně převezli do zdravotnického zařízení. Aplikace Záchranka má funkci, díky které se možné zjistit polohu volajícího pomocí GPS. Nově může člověk v nouzi využít tuto funkci i přes web.

D1 176km

08.08.2017

9.30 - Při vážné dopravní nehodě na 176. km dnes zemřel jeden člověk a 6 bylo zraněno. Jedna žena byla s mnohočetnými vážnými poraněními po ošetření a zaléčení transportována LZS na urgentní příjem FN v Bohunicích. Dalších 5 pacientů utrpělo středně těžká zranění, poté, co jim byla poskytnuta přednemocniční péče, byli převezeni do brněnských fakultních nemocnic v Bohunicích a na Pekařskou. Ve všech případech šlo o pacienty s cizí státní příslušností.

 

9:00 ZZS Jmk v tuto chvíli zasahuje u vážné dopravní nehody kamionu a 2 OA na 176.km dálnice D1 ve směru na Prahu. Operátorky KZOS na místo vyslaly 3 posádky RZP, 1 posádku s lékařem v potkávacím systému a vrtulník. Podle prvních informací z místa jeden pacient zemřel a další je ve velmi vážném stavu. Zranění ostatních pacientů jsou lehká až středně těžká.

Tragický střet vlaku a OA

25.07.2017

K tragickému střetu vlaku a OA došlo dnes v 10.45 ve Vracově na Hodonínsku. Operátorka KZOS na místo události ihned vyslala 2 posádky pozemní a vrtulník. Při příjezdu posádek byl na místě lékař v civilu, který pomáhal s vytažením zraněného řidiče z vraku auta. U zraněného byla okamžitě zahájena resuscitace, která však byla po deseti minutách ukončena jako neúspěšná. Pacient utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým přes veškerou snahu lékařů a záchranářů na místě podlehl.

Druhým zraněným byl strojvedoucí vlaku, který při nárazu utrpěl lehké poranění horní končetiny a po ošetření byl převezen na chirurgickou ambulanci Nemocnice Kyjov.

Pasohlávky - tonutí

13.07.2017

ZZS JMK a VZS včera ve večerních hodinách zasahovaly v Pasohlávkách, kde po sklouznutí z nafukovacího lehátka tonul mladý muž. Mladíka našli vodní záchranáři po několika minutách v asi 2,5metrové hloubce a ihned začali s resuscitací za použití AED. Posádka ZZS, která na místo přijela, poté v KPR pokračovala. Po necelých 20ti minutách došlo k obnově oběhu. Pacient byl následně v kritickém stavu transportován na oddělení ARO FN u Sv.Anny v Brně. Mladíka se podařilo oživit díky spolupráci s VZS a včasnému zásahu. ZZS JmK chce zároveň varovat všechny plavce před vstupem do vody po požití alkoholických nápojů.

DN Cejl x Koliště

10.07.2017

K vážné dopravní nehodě dnes po jedenácté hodině dopoledne vysílala operátorka brněnskou posádku RLP. Na křižovatce ulic Cejl a Koliště byla osobním autem sražena starší žena. Pacientka byla v bezvědomí a byla u ní prováděna laická resuscitace až do příjezdu naší posádky, která KPR převzala. Žena byla oživována asi 10 minut, zaléčena, napojena na umělou plicní ventilaci a následně v kritickém stavu transportována na urgentní příjem FN v Bohunicích.

pád atrakce - Břeclavsko

01.07.2017

Týmy ZZS JmK zasahovaly na Břeclavsku u nehody pouťové atrakce. Operátorky přijaly výzvu o pádu atrakce a poranění většího počtu osob.  Situace vypadala velice závažně a proto bylo na místo vysláno hned několik zásahových prostředků. Situace na místě nakonec byla méně tragická, než se očekávalo. Týmy ZZS ošetřily celkem 7 osob a čtyři z nich následně transportovaly do nemocnic. Všichni zranění byli při vědomí a utrpěli poranění končetin.

Útok psa na malé dítě

28.06.2017

Ke zraněnému malému dítěti, na které zaútočil pes, včera odpoledne vyjížděli jihomoravští zdravotničtí záchranáři. Operátorka na místo nešťastné události ihned vyslala kromě pozemní posádky i vrtulník. Dívenka utrpěla středně těžká poranění na několika částech těla, nebyla v akutním ohrožení života. Přesto ji přivolaná lékařka kvůli tišení bolesti a uklidnění uvedla do umělého spánku a takto bylo dítě po ošetření a zaléčení transportováno na oddělení ARO Fakultní dětské nemocnice v Brně. Zraněná byla i matka, která bránila své dítě před útočícím psem. Její zranění byla pouze lehká, po ošetření ji posádka převezla na chirurgii Úrazové nemocnice. Podle našich informací se nejednalo o útočné plemeno. Posádky děkují za ochotu a vstřícnost sousedům, kteří velmi aktivně pomáhali u takto citlivého zásahu.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů