OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

Aplikace Záchranka přispěla ke včasné pomoci při zásahu na rakouské straně hranice

30.09.2016

Dne 29.9.2016 v ranních hodinách byla pomocí aplikace Záchranka volána pomoc ke zraněnému motorkáři poblíž hraničního přechodu Hatě. Mladý řidič motocyklu tam v plné rychlosti narazil do odbočujícího osobního automobilu. Díky aplikaci Záchranka dispečerka ihned lokalizovala přesné místo nehody, které se nacházelo asi 500 metrů za hranicemi směrem na Peigarten, ke  zraněnému muži vyslala posádku RLP ze Znojma a zároveň kontaktovala i rakouské záchranáře.

Na místě byla jako první posádka ze Znojma, která zraněného motorkáře, který byl v době příjezdu ZZS v bezvědomí, zajistila a s vážným poraněním hrudníku a krku pacienta na umělé plicní ventilaci převezla na centrální příjem Nemocnice Znojmo. Odtud byl následně transportován LZS do traumacentra FN v Brně.

Čtvrteční případ jasně ukázal, že u zásahu výborně zafungoval jak systém aplikace Záchranka, tak mezinárodní spolupráce české i rakouské záchranné služby, a to ještě před formálním podpisem smlouvy mezi JmK a spolkovou zemí Dolní Rakousko.

 

Výbuch plynu v Olešnici

28.09.2016

K pacientovi, kterého zranil výbuch plynu v domě v Olešnici na Blanensku, včera v pozdních hodinách vyjížděly posádky ZZS JmK. Operátorka KZOS na místo vyslala pozemní posádku s lékařem i LZS. Muž středního věku utrpěl popáleniny na horní polovině těla, lékařka ho musela uvést do umělého spánku a zajistit dýchací cesty pomocí intubace a umělé plicní ventilace. Ve vážném ale stabilizovaném stavu byl pacient předán LZS, která ho následně transportovala do popáleninového centra FN v Bohunicích.

dopravní nehoda - Těšetice

21.09.2016

Dnes ráno došlo k těžké dopravní nehodě na Znojemsku. Při střetu dvou automobilů a traktoru zůstali dva lidé zaklínění. Muž byl přimáčknut vlečkou a utrpěl těžká zranění hlavy. Zasahující tým jej uvedl do umělého spánku a za stálé lékařské péče zraněného transportoval na Urgetní příjem FN Brno. Řidička jednoho z vozidel byla ve vozidle zaklíněná. Po ošetření v terénu jsme ji transportovali s těžkým zraněním do FN Brno.

Tragická srážka vlaku s traktorem ve Vnorovech

13.09.2016

Dnes krátce po 13.hodině došlo na přejezdu ve Vnorovech na Hodonínsku k tragické srážce vlaku s traktorem. Muž středního věku, který řídil traktor, svým zraněním ještě před příjezdem zdravotnických záchranářů na místě podlehl. Dalších 8 lidí, kteří v době nehody cestovali vlakem, utrpělo lehká zranění a ZZS JmK je poté, co jim poskytla první pomoc, převezla na chirurgické a interní ambulance hodonínské a kyjovské nemocnice. Operátorka KZOS na místo nehody kromě pozemních posádek vyslala i LZS, vrtulník byl však vzhledem k úmrtí pacienta následně odvolán. 

Poděkování paraglidistům, kteří pomáhali při záchraně jejich kolegy na Pálavě

05.09.2016

Posádka LZS děkuje skupině paraglidistů, kteří pomáhali při záchraně jejich kolegy na Stolové hoře. Starší muž se v neděli 4.9.2016 kolem 13. hodiny zřítil pouze se záložním padákem z výšky asi 15ti metrů. Jeho kolegové ihned zavolali na tísňovou linku 155 a operátorka KZOS na místo vyslala posádku LZS. Vrtulník přistál přímo na vrcholu hory asi 200 metrů od místa nehody. Pacienta, který při nehodě utrpěl vážná zranění hrudníku, páteře a dolních končetin, lékař spolu se záchranáři na místě zajistili a poté jej za pomoci paraglidistů přepravili k vrtulníku, který jej následně transportoval na urgentní příjem FN Brno.

Vážné zranění dítěte na dětském hřišti v Brně-Líšni

25.08.2016

K velmi vážnému úrazu malého dítěte došlo dnes dopoledne na dětském hřišti v Brně - Líšni. Při seskakování z točícího se malého kolotoče se dítě botou zachytlo o šroub a způsobilo si těžké traumatické poranění dolní končetiny. Přivolaná lékařka musela malého pacienta ihned uvést do umělého spánku a poté, co mu spolu se záchranáři poskytla první pomoc, ho transportovali na oddělení ARO Dětské nemocnice.

Případ si převzala Policie ČR. ZZS JmK informovala o daném případu vedení ÚMČ Brno-Líšeň a doporučila prověřit bezpečnost dané atrakce.

DN Borkovany

25.08.2016

K hrozivě vypadající nehodě ve středu 24.8.2016 v odpoledních hodinách vyjížděla RLP ze základny v Hustopečích. Přestože osobní automobil sjel v 90tikilometrové rychlosti do příkopu a několikrát se převrátil přes střechu, mladý řidič vyvázl z nehody pouze s lehkým poraněním horní končetiny. Posádka záchranářů mu na místě poskytla ošetření a poté jej ponechala na místě. Transport do nemocnice nebyl nutný.

Na střeše skončilo i vozidlo po noční nehodě u Cvrčovic na Brněnsku. Ani tady nebylo nutné z havarovaného auta nikoho vyprošťovat. Dva mladé muže zdravotničtí záchranáři převezli se zraněními lehčího charakteru do traumacentra v Brně. Jeden člověk z nehody vyvázl bez zranění.

Dopravní nehoda Břežany

15.08.2016

Dnes v dopoledních hodinách došlo ke střetu osobního vozu a vlaku u obce Břežany na Znojemsku. Při nehodě se zranil jeden muž a utrpěl lehká zranění. Vzhledem k povaze nahlášené události byl na místo vyslán tým s lékařem z Hrušovan nad Jevišovkou. Po zajištění vitálních funkcí pacienta byl zraněny transportován do znojemské nemocnice na centrální příjem.

Dopravní nehoda Brno

15.08.2016

V noci z neděle na pondělí došlo v Brně na ulici Krkoškova k dopravní nehodě dvou osobních vozů. Na místě došlo ke zranění šesti osob. Krajské zdravotnické operační středisko (KZOS) na základě tísňového volání vyslalo na místo události dva vozy s lékařem, dva vozy se záchranáři a inspektora provozu. Tři osoby byly zraněny středně těžce a tři lehce. Všechny osoby byly posádkami transportovány na traumatologické ambulance brněnských nemocnic. Díky většímu počtu zraněných dispečerka KZOS rovnoměrně a dle povahy typů zranění odeslala posádky do jednotlivých zdravotnických zařízení po Brně.

Víkendové nehody

15.08.2016

O tomto letním víkendu musely naše týmy ZZS zasahovat u pěti dopravních nehod motocyklistů. U třech z nich převažovala středně těžká až těžká zranění. V neděli dopoledne na Blanensku havaroval motorkář v zatáčce a skončil mimo vozovku. S poraněním páteře ho transportoval vrtulník na Urgentní příjem FN Brno Bohunice. Druhý motocyklista havaroval podobným způsobem u obce Žďárná na Boskovicku, kdy nezvládl zatáčku a vysoká rychlost ho vynesla mimo komunikaci. Zde pozemní posádce záchranářů letěla na pomoc posádka vrtulníku ZZS Olomouckého kraje a po nutném zajištění byl pacient transportován s těžkým poraněním páteře na Urgentní příjem FN Olomouc.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů