OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

DN po srážce OA s kancem

25.10.2016

Posádky ZZS dnes v ranních hodinách zasahovaly u DN v Bystrci v ulici Rakovecká, kde se mladá řidička svým vozem střetla s kancem, následně najela do protisměru a nabourala do dvou OA. Mladá žena utrpěla polytrauma a byla ve velmi vážném stavu transportována na urgentní příjem FN v Bohunicích, stejně tak jako druhá mladá pacientka, jejíž zranění v oblasti páteře byla středně těžká. Zdravotničtí záchranáři na místě ošetřili ještě muže s lehkým poraněním krční páteře a poté jej převezli na pozorování na chirurgickou ambulanci FN Brno. Dítě, které cestovalo v jednom z havarovaných vozů, vyvázlo bez zranění a bylo ponecháno na místě v péči otce.

První výjezd z nové základny ve Znojmě

11.10.2016

Od 17.10.2016 budou posádky ZZS ve Znojmě vyjíždět už z nové výjezdové základny. První sanitka se k pacientovi rozjede z areálu v ulici Pražská v ranní směně, noční provoz z neděle na pondělí bude ještě zajištěn z prostor stávající základny v nemocnici. Vedení organizace i všichni ti, kteří se na realizaci stavby podíleli, přejí znojemským kolegům, ať se jim v novém působišti líbí a dobře pracuje.

Problematické zásahy na Mutěnickém pochodu

09.10.2016

Operátorky KZOS řešily během uplynulého víkendu hned několik problematických výjezdů souvisejících s turistickou zážitkovou akcí Mutěnický pochod. Přestože zde byl během sobotního dne velmi vysoký počet účastníků, čítající tisíce milovníků burčáku, organizátor akce ZZS JmK o jejím konání neinformoval. Zásahy u zraněných tak komplikovala hlavně skutečnost, že dispečink neměl k dispozici žádnou oficiální mapu, kudy bude pochod procházet. Volající tísňovou linku 155 často nedokázali popsat místo, ze kterého volají, ať už proto, že byli pod vlivem alkoholu, anebo proto, že bylo obtížné se mezi vinicemi orientovat. Některé se podařilo lokalizovat díky aplikaci Záchranka, kterou si volající na popud operátorky stáhl, jiné hovory a následné hledání pacientů v terénu ale zabraly i desítky minut. Lékařské i nelékařské posádky na místě ošetřily osm účastníků pochodu, které následně transportovaly do zdravotnických zařízení. Pacienti utrpěli většinou poranění hlavy nebo dolních končetin, jeden silně opilý muž upadl do bezvědomí.

Volby 2016 a výjezdy ZZS JmK

08.10.2016

V souvislosti s probíhajícími volbami do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu ČR byla ZZS JmK volána ke třem případům poškození zdraví. První výzvu přijala operátorka KZOS krátce po pátečním otevření volebních místností. V brněnských Ivanovicích se při odchodu z volební místnosti zranila stará žena. Zakopla na schodech a způsobila si lehké poranění horní končetiny. Posádka RZP pacientku převezla na chirurgickou ambulanci Úrazové nemocnice. Jen o několik minut později vyjížděla nelékařská posádka ke zraněnému starému muži v Břeclavi. I tady šlo o pád staršího voliče, kterého zdravotničtí záchranáři následně převezli na oddělení ORL spádové nemocnice. K nejvážnějšímu případu pak došlo krátce po 17. hodině ve Vyškově-Rychtářově. Stará žena zkolabovala v budově MŠ, kde se konaly volby. V kritickém stavu byla transportována na oddělení ARO Nemocnice Vyškov. Sobotní volební den se obešel bez zranění voličů.

Záchrana muže napadeného býkem

08.10.2016

Vrtulník ZZS JmK dnes pomáhal ve Zlínském kraji při záchraně muže zraněného býkem. Napadení zvířetem se odehrálo v Uherském Ostrohu v areálu JZD. Staršího muže býk přimáčkl a způsobil mu těžké poranění hrudníku. Přivolaný lékař pacienta uvedl do umělého spánku a na řízené plicní ventilaci jej LZS transportovala do traumacentra ve Zlíně.

DN v Pisáreckém tunelu

04.10.2016

K vážně vypadající nehodě v Pisáreckém tunelu dnes v poledne vyjely posádky ZZS JmK. Osobní auto značky Passat tam ve velmi vysoké rychlosti nabouralo do stěny tunelu. Na místo operátorka ihned vyslala RZP,  lékaře ve vozidle rendez-vous  a inspektora provozu. Podle svědků ale tři osoby z místa nehody utekly ještě před příjezdem záchranářů. Posádky ZZS proto nikoho neošetřily a vrátily se na základnu. Tunel byl ihned po nehodě uzavřen v obou pruzích, aby byla zajištěna bezpečnost zasahujících složek.

Podpis smlouvy mezi JmK a Dolním Rakouskem

04.10.2016

Reportáž ORF o podpisu smlouvy mezi JmK a spolkovou zemí Dolní Rakousko, která stanoví pravidla a podmínky přeshraničních zásahů ZZS najdete zde:

https://youtu.be/_TUWWN-LLpg

Aplikace Záchranka přispěla ke včasné pomoci při zásahu na rakouské straně hranice

30.09.2016

Dne 29.9.2016 v ranních hodinách byla pomocí aplikace Záchranka volána pomoc ke zraněnému motorkáři poblíž hraničního přechodu Hatě. Mladý řidič motocyklu tam v plné rychlosti narazil do odbočujícího osobního automobilu. Díky aplikaci Záchranka dispečerka ihned lokalizovala přesné místo nehody, které se nacházelo asi 500 metrů za hranicemi směrem na Peigarten, ke  zraněnému muži vyslala posádku RLP ze Znojma a zároveň kontaktovala i rakouské záchranáře.

Na místě byla jako první posádka ze Znojma, která zraněného motorkáře, který byl v době příjezdu ZZS v bezvědomí, zajistila a s vážným poraněním hrudníku a krku pacienta na umělé plicní ventilaci převezla na centrální příjem Nemocnice Znojmo. Odtud byl následně transportován LZS do traumacentra FN v Brně.

Čtvrteční případ jasně ukázal, že u zásahu výborně zafungoval jak systém aplikace Záchranka, tak mezinárodní spolupráce české i rakouské záchranné služby, a to ještě před formálním podpisem smlouvy mezi JmK a spolkovou zemí Dolní Rakousko.

 

Výbuch plynu v Olešnici

28.09.2016

K pacientovi, kterého zranil výbuch plynu v domě v Olešnici na Blanensku, včera v pozdních hodinách vyjížděly posádky ZZS JmK. Operátorka KZOS na místo vyslala pozemní posádku s lékařem i LZS. Muž středního věku utrpěl popáleniny na horní polovině těla, lékařka ho musela uvést do umělého spánku a zajistit dýchací cesty pomocí intubace a umělé plicní ventilace. Ve vážném ale stabilizovaném stavu byl pacient předán LZS, která ho následně transportovala do popáleninového centra FN v Bohunicích.

dopravní nehoda - Těšetice

21.09.2016

Dnes ráno došlo k těžké dopravní nehodě na Znojemsku. Při střetu dvou automobilů a traktoru zůstali dva lidé zaklínění. Muž byl přimáčknut vlečkou a utrpěl těžká zranění hlavy. Zasahující tým jej uvedl do umělého spánku a za stálé lékařské péče zraněného transportoval na Urgetní příjem FN Brno. Řidička jednoho z vozidel byla ve vozidle zaklíněná. Po ošetření v terénu jsme ji transportovali s těžkým zraněním do FN Brno.

předchozí 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 104 další

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů