OPZ

Aktuality z výjezdů

dopravní nehoda - Vyškovsko

02.09.2015

Dnes přijaly operátorky ZZSJMK tísňovou výzvu o čelní střetu motocyklisty a autobusu na silnici mezi Slavkovem u Brna a Bučovicemi. Motocyklista byl ihned v bezvědomí a utrpěl těžká poranění hlavy. Zasahující týmy ZZS mu musely poskytnout nezbytně nutné ošetření včetně fixace, zajištění dýchacích cest a napojení na umělou plicní ventilaci. Těžce zraněný muž byl následně vrtulníkem letecké záchranné služby transportován na urgentní příjem brněnského traumacentra.

tonutí po skoku do vody - Vranov nad Dyjí

31.08.2015

Dnes zasahovaly týmy ZZS včetně Letecké záchranné služby u tonutí na Znojmensku ve Vranově nad Dyjí. Mladý muž zde v opilosti skočil do vody z mostu a začal se topit. Další opilý muž jej chtěl zachránit a taktéž měl obtíže a došlo k tonutí. Oba muže se nakonec podařilo z vody dostat na břeh. Na místě jsme oba muže vyšetřili, ošetřili a následně je transportovali do nemocnic.

dopravní nehoda - D2

24.08.2015

Dnes přijaly operátorky ZZS tísňovou výzvu o dopravní nehodě dvou osobních automobilů na D2 u Velkých Bílovic. Na místo byl vyslán tým LZS, RLP a RZP.Řidič jednoho z vozidel nejevil známky života a bylo možné pouze konstatovat jeho smrt. Další dva zraněné jsme na místě ošetřili se spíše lehčími povrchovými zraněními a následně transportovali do nemocnice v Břeclavi.

Zasažení bleskem- Brno venkov

16.08.2015

Dnes v noci během bouřek vyjížděl tým RLP k poranění mladého muže bleskem. V době, kdy došlo k zasažení bleskem, se muž nacházel v budově a byl v přímém kontaktu s vodičem. Mladík byl při vědomí,brněla jej zasažena končetina a měl systémovou reakci. Po ošetření jsme pacienta transportovali do brněnské fakultní nemocnice.

Absolutní rekord!!!!!

15.08.2015

Dnes překonala ZZS JMK rekord v počtu realizovaných výjezdů za 24 hodin v celé své historii. Dokonce i hranice 300 výjezdů za den ze 7.7.2015 byla ještě překročena. Dne 15.8.2015 vyjížděly týmy ZZS celkem k 317  případům. Bohužel se na této statistice významně podílí právě tropické počasí, které již trvá velice dlouho. Hranici 300 výjezdů za den atakujeme poslední týdny téměř každý den.

Dopravní nehoda - Židlochovice

02.08.2015

Operátorky ZZS JMK přijaly tísňovou výzvu o těžké dopravní nehodě dvou osobních aut a motocyklu na silnici u Židlochovic. Na místě zasahovaly 4 týmy ZZS včetně vrtulníku LZS. Při nehodě se celkem zranilo 6 osob, zranění jedné z osob bylo neslučitělné se životem, šlo tedy o dopravní nehodu s úmrtím na místě. Dalších pět osob jsme ošetřili a následně transportovali do nemocnic. Jednu ze zraněných jsme museli po vyproštění i krátce resuscitovat, po obnovení oběhu a zajištění nezbytného ošetření byla žena transportována v kritickém stavu na Urgentní příjem FN Brno. Další dvě osoby byly zraněny těžce a u dvou lze zranění klasifikovat jako středně těžká.

překročení hranice 300 výjezdů

07.07.2015

Zdravotnická záchranná služba 7.7.2015 ve 22:30  překročila hranici 300 výjezdů za jeden den.!!!!!! Nakonec výjezdové týmy ZZS JMK realizovaly za 24 hodin celkem 312 výjezdů. Extrémní teploty se výrazně podepisují na zdraví pacientů. Skladba výjezdů je obdobná, pořád ošetřujeme nejvíce chronicky nemocných pacientů, pro které jsou dlouho trvající vysoké venkovní teploty velkou zátěží. Za mnohé slabosti si lidé mohou sami nedodržováním režimových opatření. Množství úrazů je nadále vysoké a ošetřujeme pacienty s alergickými reakcemi po bodnutí hmyzem. Poslední dny se začíná zvyšovat počet různých psychóz a akutních psychických obtíží.

motocyklista - Drahonín

07.07.2015

Dva týmy ZZS zasahovaly u případu nalezeného motocyklisty v příkopu vedle silnice. Muž utrpěl těžká poranění hlavy, zasahující tým jej musel uvést do umělého spánkua a napojit na podporu přístrojů. Stav muže se natolik komplikoval, že musel být ještě v terénu resuscitován. Nakonec se podařilo obnovit krevní oběh a muž byl ve vážném stavu transportován týmem LZS do FN Brno na Urgentní příjem.

dopravní nehoda - Moravská Nová Ves

06.07.2015

Dnes ráno došlo k těžké dopravní nehodě dodávky a osobního automobilu u obce Moravská Nová Ves. Vzhledem k většímu počtu  zraněných byla nehoda hodnocena pro ZZS jako mimořádná událost prvního stupně a na místě zasahovalo 5 týmů včetně LZS. Při nehodě bylo zraněno 8 lidí. Jeden z pacientů měl poruchu vědomí a zasahující týmy jej museli uvést do umělého spánku. Muž byl po ošetření s podezřením na závažná poranění hlavy a hrudníku transportován vrtulníkem na Urgentní příjem brněnského traumacentra. Další zraněný utrpěl středně těžká poranění a byl transportován na Urgentní příjem nemocnice v Břeclavi, zranění dalších osob bylo spíše lehčího charakteru ( povrchová poanění a pohmožděniny) a ti byli transportováni do nemocnic v Břeclavi a Hodoníně.

neděle 5.7.2015

06.07.2015

5.7.2015 vyjížděla ZZSJMK zatím k největšímu počtu výjezdů od začátku letošních letních prázdnin a to k 291 akcím. Skladba výjezdů zůstává obdobná jako v předchozích dnech. Opět větší počet dopravních nehod, jen v JMK ZZS zasahovala u osmi dopravních nehod. Kromě komplikací zdravotního stavu u chronicky nemocných osob jsme již ošštřovali dva typické letní úrazy v souvislosti s koupáním. K jednomu došlo v Brně na přehradě a k druhému v Únanově. Muži po skoku do neznámé vody měli obtíže s bolestí zad a hybností a bylo tedy velké podezření na vážné poranění páteře. Každý rok před tímto varujeme a letošní rok opět začíná potvrzovat smutnou statistiku. Ve spolupráci s hasiči a systémem AED first responder se podařilo zresuscitovat mladého muže, který byl postižen náhlou zástavou oběhu. Velkou zátěží byl včerejší den nejen pro výjezdové složky, ale i pro operátorky, které přijaly velké množství hovorů.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů