OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

úraz el. proudem Hodonín

12.04.2016

Tým RLP z Hodonína zasahoval u zranění mladého muže v Hodoníně. Mladík byl zasažen proudem vysokého napětí a utrpěl velice závažné popáleniny. Zasahující tým musel mladíka z důvodu velké bolestivosti poranění a závažnosti stavu uvést do umělého spánku a napojit jej na umělou plicní ventilaci. Po zajištění pacienta a ošetření popálených ploch  byl zraněný mladík předán týmu letecké záchranné služby, který jej za stálé lékařské péče transportoval do Fakultní nemocnice Brno na popáleninové centrum.

anonymní výhrůžka nástražného výbušného systému

23.03.2016

ZZS JMK musela na základě anonymního telefonátu o nastražení výbušného systému v nespecifikované budově ZZS evakuovat výjezdové posádky a aktivovat záložní operační středisko. Na místě zasahovala Policie ČR , která postupně umožňovala návrat pracovníkům ZZS na jednotlivá výjezdová stanoviště. Během celé této mimořádné události byla zajištěna péče o pacienty v Jihomoravském kraji.

ostré využití aplikace Záchranka

10.03.2016

Dne 10. 3. 2016 došlo k historicky první aktivaci záchranné služby přes novou celorepublikovou aplikaci ZÁCHRANKA. Muž, staršího věku v Brně na ulici zkolaboval a došlo u něj následně k poranění kyčle. Duchaplný kolemjdoucí využil aplikaci a došlo k odeslání jeho polohy na Krajské zdravotnické operační středisko JMK,  operátor linky 155 tedy znal ihned místo události a při hovoru doplnil informace o zraněném. Následně byl vyslán vůz RZP a pacient byl po nutném zajištění transportován do zdravotnického zařizení. Tímto se potvrdila funkčnost této aplikace a dokázala jak může být velmi užitečná v případě nutnosti ZZS. Znovu upozorňujeme, že aplikace neslouží k aktivaci ZZS přes sms, ale je nutné vždy volat tísňovou linku 155. Sms odchází automaticky s polohou volajícího, ale vždy je nutné mluvit s operátorem tisňové linky 155!!!!

  • Aplikace byla na Google Play a App Store dostupná od 8.3. do tohoto okamžiku evidujeme více jak 25 000 úspěšných registrací.
  • Celkový počet stažení je nyní cca 19 000 pro OS Android a cca 6 000 pro iOS.
  • Počet uživatelů roste nyní každou hodinu o cca 400
  • Na Apple App Store je nyní aplikace Záchranka nejstahovanější aplikací v ČR - v aplikacích Zdarma je nyní hodnocena jako nejlepší bezplatná aplikace

Na Google Play je situace stejná - Aplikace Záchranka je nyní nejlepší bezplatná aplikace


těžké ranní nehody - JMK aktuálně

23.02.2016

Dnes ráno došlo k dvěma těžkým nehodám. Jedna se stala na Hodonínsku, kde se střetl kamion s osobním automobilem. Osobě v osobním automobilu nebylo možné pomoci a došlo k úmrtí. Další osoba byla zraněna lehce.

Další nehodu, tentokrát autobusu a osobního auta řešila ZZSJMK u Rohlenky u Brna. Na místě zasahovala LZS, výjezdové týmy ZZS , HZS a PČR.  Řidič osobního automobilu byl ve vozidle zaklíněn více než 30 min. Byl vyprošťován hasiči za soustavné péče o jeho zdravotní stav , kterou zajišťoval tým LZS. Pacient byl po vyproštění uveden do umělého spánku a následně transportován na Urgentní příjem FN Brno. Další dva spolujezdci z automobilu byli také zranění. Jeden utrpěl zranění střední těžké a byl transportován na UP FN Brno. Druhý lehké zranění a ten byl převezen také do FN Brno.

požár bytového domu - Boskovice

09.02.2016

Zdravotnická záchranná služba zasahovala u požáru bytového domu v Boskovicích. Ve spolupráci s hasiči bylo možno následně ošetřit dva muže. Oba utrpěli velice závažné nadýchání splodinami hoření a jednomu z nich musel lékař na místě zajistit dýchací cesty intubací a napojit jej na umělou plicní ventilaci. Druhý muž byl již při vědomí a dostatečně si sám dýchal. Oba pacienty jsme následně transportovali do FN Brno k následné péči.

zranění speleologa -Holštějn

23.01.2016

Operátorky přijaly v sobotu večer výzvu o pádu speleologa z 6 m výšky v jeskyni nacházející se asi 25 m pod povrchem. Vzhledem k technické náročnosti vyproštění pacienta na místě spolupracovaly složky IZS. Během vyprošťování byl pacientovi zajištěn nutný tepelný komfort , protože hrozilo další komplikování stavu podchlazením. Po celou dobu záchranných prací byl muž při vědomí a utrpěl poranění dolní končetiny. Po vyproštění byl následně transportován na Urgentní příjem FN Brno.

dopravní nehoda autobusu - Ostrov u Macochy

20.01.2016

Týmy ZZS JMK zasahovaly v noci u nehody autobusu, který dostal na nasněžené silnici smyk a skončil na boku mimo vozovku. Na místě jsme ošetřili a následně do brněnských nemocnic odvezli 6 osob. 5 osob bylo zraněno lehce, většinou šlo o pohmožděniny a povrchová zranění. Závažnější zranění utrpěla mladá žena, která byla při vědomí a stěžovala si na bolesti zad. Po ošetření na místě byla s podezřením na poranění páteře transportovaná na Urgentní příjem FN Brno.

sražený chodec - Brno

13.01.2016

Operátorky ZZS JMK  přijaly ve středu v podvečer tísňovou výzvu o sražení chodce v Brně. Na místo byl ihned vyslíán tým RLP z Bohunic. Muž utrpěl těžká poranění hlavy a mě závažnou poruchu vědomí. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, nitrožilně mu podávali potřebné léky a roztoky. Pro fixaci zraněného byly použité speciální pomůcky a následně byl pacient transportován na Urgentní příjem FN Brno.

Auto do stromu - Trboušany

12.01.2016

Dne 12.1.2016 došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, které narazilo do stromu. Muž utrpěl těžká poranění hlavy. Zasahující tým mu musel poskytnout nezbytně nutnou péči v terénu, včetně zajištění dýchacích cest. Pacient byl následně na umělé plicní ventilaci transportován na Urgentní příjem Fn Brno.

náledí aktualizováno

10.01.2016

V sobotu absolvovaly výjezdové složky ZZS JMK a operátoři Krajského zdravotnického operačního střediska extrémní množství práce. Za celý den jsme celkem realizovali 282 výjezdů. Dopravní nehody byly 4 a to jen s lehkým poraněním osob. Hlášení o úrazech přijaly operátorky 119 a výjezdové týmy ošetřovaly 89 úrazů. Ostatní bylo vyřešeno poradou volajícím, kteří sami navštívili zdravotnické zařízení.  Většinou jsme ošetřovali poranění hlavy a končetin po pádu na náledí. Dnes je zatím situace výrazně klidnější.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů