OPZ Kooperativa

Aktuality z výjezdů

Silvestr 2015

01.01.2016

ZZS během silvestrovských oslav realizovala (18:00 -6:00) celkem 137 výjezdů. V 5 případech jsme ošetřovali zraněné po manipulaci s pyrotechnikou. 4 osoby utrpěly lehčí poranění zejména v oblasti rukou. V jednom případě šlo o výbuch pyrotechniky při zapalování, který zasáhl pacienta do obličeje. Kromě poranění od pyrotechniky jsme vyjížděli k 42 úrazům, na vznik většiny z nich měl vliv alkohol.  Ještě před 18 hod. poslední den v roce jsme ve Velkém Karlově resuscitovali maladého muže z vozidla, které narazilo do stojícího kamiónu. I přes veškerou snahu mladík zemřel. Druhá nehoda byla až na první den v roce. - v Oleksovicích se lehce zranilo 5 osob.

Pro srovnání lze uvést data za stejné období z minulých let  - 2011 (132 akcí), 2012 (141 akcí), 2013 (183), 2014 (153).

Na silvestrovskou noční službu se ZZSJMK připravila posílením služeb. Krajské zdravotnické operační středisko posiílilo o jednu operátorku do směny. V Brně byl přidán tým RZP a do centra dislokován také tým RLP z výjezdové základny v Bohunicích. V Hodoníne byl na noční službu změněn výjezdový tým na tým s lékařem a Znojmo bylo posíleno o jednu posádku RZP.

Vánoce 2015

27.12.2015

Vánoční svátky (24.12 - 26.12.2015) znamenaly pro výjezdové skupiny a operační středisko ZZS JMK velké množství práce. Za tyto dny jsme realizovali celkem 685 akcí. Největší část tvořily situace, kdy došlo k interním onemocněním či komplikacím u chronicky nemocných osob. 12 x byla důvodem výjezdů týmu ZZS dopravní nehoda. Většina nehod se obešla bez závažných zranění. Pouze v sobotu v nočních hodinách se vážně zranili dva mladíci při střetu motocyklu s automobilem v Hradčanech. Zranění chlapci byli sice při vědomí, ale utrpěli závažné zlomeniny a po ošetření byli převezení do dětské nemocnice v Brně. Velká psychická náročnost vánočního období se projevila i v počtu výjezdů k pacientům se sebevražednými sklony, těchto osob bylo 23 a v jednou případě už bohužel šlo o dokonanou sebevraždu, kde již nebylo možné muže zachránit. Typický vánoční úraz (kost v krku) jsme oštřovali dvakrát. Ve dvou případech jsme bohužel měli v péči malé děti, které byly popálené od zábavní pyrotechniky. V sobotu večer zaměstnaly operátorky ZZS JMK děti, které cíleně zneužívaly tísňovou linku 155 a opakovaně volaly vymyšlené situace.

převzetí sanitních vozidel - 23.12.2015

23.12.2015

Dne 23.12.2015 převzali slavnostně zástupci  ZZS JMK, posledních 6 z celkového počtu 27 sanitních vozidel RLP k zajištění přednemocniční neodkladné péče o obyvatelstvo kraje i jeho návštěvníky. Dodávka 27 ks sanitních vozidel je součástí projektu s názvem „Zlepšení technologického vybavení ZZS JmK za účelem zvýšení efektivní akceschopnosti ZZS JmK, p.o.“ financovaného z prostředků Evropské unie s příspěvkem zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj. Nových 27 sanitních vozidel obnoví významnou část stávajícího vozového parku. Nově pořízených 27 ks sanitních vozidel je a bude rozdistribuováno na tyto výjezdové základny:- 2 ks VZ Kamenice, Brno- 3 ks VZ náměstí 28. října, Brno- 2 ks VZ Těžební, Brno- 1 ks VZ Ivančice- 1 ks VZ Pohořelice- 1 ks VZ Tišnov- 1 ks VZ Blansko- 1 ks VZ Boskovice- 1 ks VZ Velké Opatovice- 1 ks VZ Břeclav- 1 ks VZ Hustopeče- 1 ks VZ Mikulov- 1 ks VZ Hodonín- 1 ks VZ Kyjov- 1 ks VZ Veselí n. M.- 1 ks VZ Velká n.V.- 1 ks VZ Vyškov- 1 ks VZ Bučovice- 1 ks VZ Slavkov- 2 ks VZ Znojmo- 1 ks VZ Hrušovany n.J.- 1 ks VZ Šumná

dopravní nehody Jmk

30.11.2015

Dnes již zasahovaly týmy ZZS JMK u 6 dopravních nehod. Težší nehoda se stala ve Stražovicích. Řidič vozidla byl na místě resuscitován. Po obnovení oběhu jej tým LZS za stále péče transportoval na urgentní příjem FN Brno. Spolujezdkyně utrpěla středně těžká zranění a byla transprotována na UP FNUSA.

napadení posádky- Brno

15.11.2015

Dnes zasahoval tým RZP pacientky v Brně. Žena byla doprovozena do sanitního vozidla, kde během ošetřování se náhle napadla nic netušící záchranáře a pokusila se poníčit i vybavení vozidla. Celý zásah musel skončit až asistencí policie. Nejen, že došlo k napadení posádky, ale dalším nepříjemným faktorem pro napadené záchranáře je skutečnost, že pacientka je závislá na drogách, což přináši další potenciální rizika.

dopravní nehoda - Brno Chironova

09.10.2015

Dnes přijaly operátorky výzvu o těžké dopravní nehodě dvou osobních vozidel na ulici Chironove v Brně. V jednom vozidle byl zaklíněn řidič a hasiči jej museli vyprostit. Řdič a jeho nepřipoutaná spolujezdkyně utrpěli těžká poranění a byli transportováni na urgentní příjem brněnských fakultních nemocnic. Oba byli při vědomí a naše týmy jim poskytly kompletní přednemocniční péči. Osádka druhého vozidla (muž a žena) utrpěli spíše lehčí zranění charakteru pohmožděnin a byli transportováni na traumatologii FN Brno.

dopravní nehoda - Čejč

10.09.2015

V noci přijaly operátorky ZZS JMK tísňovou výzvu o vážné dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu na silnici na Hodonínsku. V osobním automobilu zůstala zaklíněná mladá žena a její zranění byla neslučitelná se životem. V autobusu jsme ošetřili několik osob s lehkým povrchovým poraněním, ale jejich stav nevyžadoval žádnou další lékařskou péči.

dopravní nehoda - Vyškovsko

02.09.2015

Dnes přijaly operátorky ZZSJMK tísňovou výzvu o čelní střetu motocyklisty a autobusu na silnici mezi Slavkovem u Brna a Bučovicemi. Motocyklista byl ihned v bezvědomí a utrpěl těžká poranění hlavy. Zasahující týmy ZZS mu musely poskytnout nezbytně nutné ošetření včetně fixace, zajištění dýchacích cest a napojení na umělou plicní ventilaci. Těžce zraněný muž byl následně vrtulníkem letecké záchranné služby transportován na urgentní příjem brněnského traumacentra.

tonutí po skoku do vody - Vranov nad Dyjí

31.08.2015

Dnes zasahovaly týmy ZZS včetně Letecké záchranné služby u tonutí na Znojmensku ve Vranově nad Dyjí. Mladý muž zde v opilosti skočil do vody z mostu a začal se topit. Další opilý muž jej chtěl zachránit a taktéž měl obtíže a došlo k tonutí. Oba muže se nakonec podařilo z vody dostat na břeh. Na místě jsme oba muže vyšetřili, ošetřili a následně je transportovali do nemocnic.

dopravní nehoda - D2

24.08.2015

Dnes přijaly operátorky ZZS tísňovou výzvu o dopravní nehodě dvou osobních automobilů na D2 u Velkých Bílovic. Na místo byl vyslán tým LZS, RLP a RZP.Řidič jednoho z vozidel nejevil známky života a bylo možné pouze konstatovat jeho smrt. Další dva zraněné jsme na místě ošetřili se spíše lehčími povrchovými zraněními a následně transportovali do nemocnice v Břeclavi.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů