OPZ Kooperativa

Odborná témata

1.- 2.11.2008 „Úvod do oboru urgentní medicína a medicína katastrof“ -Brno

01.11.2008

Dne 1. - 2.11.2008 se v Brně konalo školení pro studenty Lékařské fakulty Masarykovy university pod názvem: Úvod do oboru urgentní medicína a medicína katastrof“. Cílem bylo seznámit studenty se základními postupy přednemocniční neodkladné péče a časné nemocniční neodkladné péče s důrazem na vyšetření a zajištění pacienta, základní a rozšířenou neodkladnou resuscitaci. Těžištěm kurzu byl praktický nácvik dovedností na modelových případech za účasti záchranářů z terénu. Studenti měli také možnost prohlédnout si plně vybavenou sanitku ZZS JmK za odborného výkladu. 
http://www.rallye-rejviz.cz/index.php?pg=act

Konference ZZS Jmk pro záchranáře, zdravotní sestry a operátory

03.06.2008

Dne 3.6.2008 se v Brně konala Konference ZZS Jmk určená pro zdravotní sestry, záchranáře a operátory, jejiž nosným tématem byly akutní stavy v PNP řešené ZZS. Konference byla akreditovaná u ČAS – ČAS/KK/3076/2008. Odbornou garanci konference zajišťoval MUDr. Petr Hrbek - vedoucí lékař ZZS Jmk p.o. ÚO Brno a Jan Ševela - vrchní sestra ZZS Jmk p.o. ÚO Brno. Během konference byla přednášena následující témata:

 • Specifikace práce LZS Jmk p.o. (Tomáš Martinčík, Igor Švaňhal)
 • CMP v PNP (MUDr. Petr Hrbek)
 • Úrazy dětí v PNP (MUDr. Rudolf Zvolánek)
 • Úrazy břicha a hrudníku v PNP (Bc. Jan Novotný, DiS., Tomáš Svoboda)
 • Resuscitace posádkou RZP (Jiří Mazálek, DiS.)
 • Popáleniny z pohledu ZZS a popáleninového centra (Bc. Barbora Zuchová, Ing. Radek Turin, DiS.)
 • 7. Brněnské dny přednemocniční neodkladné péče

  24.04.2008

  Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje pořádala ve dnech 24. – 25. 4. 2008 na zámku v Mikulově kongres přednemocniční neodkladné péče „7. Brněnské dny přednemocniční neodkladné péče“. Tohoto již tradičního setkávání záchranných služeb se v letošním roce zúčastnili i představitelé zahraničních záchranných služeb z Belgie, Německa, Francie a Slovenska. Konference byla rozdělena do dvou samostatných sekcí. První den konference byl ve znamení lékařské sekce a představení vozů a vrtulníku záchranné služby. První přednáškový blok se věnoval srovnání systémů poskytování PNP v Evropě. Následovala část věnovaná spolupráci ZZS s Urgentními příjmy nemocnic se zaměřením na hodnocení jednotlivých nemocnic a také vize spolupráce do budoucnosti. Odpoledne se lékaři věnovali problematice péče o pacienty s krvácením do zažívacího traktu. Druhý den pokračovaly přednášky v lékařské sekci tématem péče o psychiatrického pacienta v přednemocniční fázi. Kromě lékařské sekce druhý den patřil také zdravotním sestrám a záchranářům, kteří se zabývali zejména KPR a LZS. (fotografie z konference jsou ve fotogalerii)

  12th International Conference on Emergency Medicine - San Francisco

  03.04.2008

  Ve dnech 3. – 6. 4. 2008 se v San Franciscu (USA, Kalifornie) uskutečnila 12th International Conference on Emergency Medicine. Konference se zúčastnilo celkem 1100 lékařů a zdravotníků. ZZS JmK zastupovali MUDr. Luděk Kašparovský a MUDr. Rostislav Verner. V rámci konference přednesli téma o organizaci zdravotnické záchranné služby v České republice se zaměřením na Jihomoravský kraj. Prezentace se setkala se zájmem převážně lékařů ze států, kde je používán paramedický systém. O kladném hodnocení příspěvku svědčí také skutečnost, že oběma lékařům bylo vedením American Collage of Emergency Physicans (ACEP) nabídnuto individuální členství v této prestižní společnosti.

  Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů