OPZ Kooperativa

Ukázky a činnosti IZS

celostátní cvičení Zóna 2013

26.03.2013


Cvičení IZS Zóna 2013 probíhá od 07.00 hod 26. března 2013 do 12.00 hod 28. března 2013. ZZS Jmk se cvičení účastní na štábní úrovni a to svými zástupci v Bezpečnostní radě
Jihomoravského kraje, stálé pracovní skupině Krizového štábu
Jihomoravského kraje , vlastním Krizovým štábem ZZS Jmk a Krajským
zdravotnickým operačním střediskem.

Cílem cvičení je  prověřit  a nacvičit činnost ZZS Jmk ve spolupráci se
správními úřady a složkami IZS Jihomoravského kraje a kraje Vysočina
při řešení mimořádné události - simulované havárie Jaderné ëlektrárny Dukovany.

ZZS Jmk se při cvičení zaměří zejména na prověření toku informací při mimořádné
události, systému svolávání zaměstnanců, svolání a činnosti Krizového štábu ZZS
Jmk a jeho spolupráci s Krizovým štábem Jmk,  přípravu evakuace
stanoviště ZZS Jmk Ivančice, "štábní" evakuaci Nemocnice Ivančice,
přípravu zdravotnického zabezpečení dekontaminačních stanovišť a
evakuovaných  a další plnění úkolů dle rozehry cvičení.

26.3.2013 ZZSJMK evakuace výjezdové stanoviště v Ivančicích, svopání zálohy Územního oddělení Brno. Asistence na dekontaminačních místech.

27.3.2013 práce na dekontaminačních místech, příprava na
pravděpodobnou evakuaci minimálně tří zdravotnických a sociálních
zařízení. Byly vyslány 2 vozy RLP na dekontaminační stanoviště
Moravské Bránice, k vyřešení DN v Ivančicích, která se nacházela zamořené zóně. Pacienti
přivezeni na stanoviště prostředky HZS, následně byli převezeni FN Brno
traumacentrum.

28.3.2013 návrat evaluovaného výjezdového stanoviště v Ivančicích, organizace ohledávání těl obětí havárie, následné odvolán III.stupeň poplachu ZZSJMK.

GIS Day (Brno)

14.11.2012

Dne 14.11.2012 se zúčastnila ZZS JmK prezentací své techniky a činnosti na osvětové akci pro veřejnost týkající se grafických informačních systémů pod názvem GIS Day 2012 konané v areálu Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.

Webové stránky GIS Day.

cvičení v Královopolských tunelech

29.08.2012

Dne 29.8.2012 proběhlo v Královopolském tunelu prověřovací cvičení  složek IZS. Námětem byla simulovaná dopravní nehoda nákladního automobilu a dvou osobních aut přímo v jednom tubusu tunelu. Nehoda byla komplikovaná následným požárem. Na místě zasahovalo 5 týmů ZZS JmK ve složení tří vozů RLP a 2 vozů RZP, tedy tři lékaři a 9 zdravotnických záchranářů. Zraněno bylo 5 osob, 2 těžce zranění a 3 středně těžce. Kromě vlastního třídění zraněných a jejich ošetřování byla procvičena souhra a spolupráce složek IZS.  Vše bylo velice reálně imitováno, figuranti byly namaskovaní, hráli věrohodně svá poranění a tunel byl zakouřený. Cvičení bylo úspěšně dokončeno a byla prověřena nejen funkčnost zajištění bezpečnosti v tunelu, ale i reaktivita a souhra celého záchranného řetězce.

TRAUMA 2012

07.06.2012

Dne 7.6.2012 absolvovaly týmy ZZS JmK cvičení Trauma 2012. Šlo o taktické cvičení FN Brno a ZZS JmK jehož obsahem byl reálný odsun raněných osob po dopravní nehodě do FN Brno, kde jim byla poskytnuta následná neodkladná nemocniční péče. Námětem cvičení byla situace, že dne 7.6. 2012 v 9:45 došlo k střetu autobusu s vlakem na nechráněném železničním přejezdu v Brně - Bohunicích. S nejvyšší pravděpodobností řidič autobusu přehlédl v ostrém slunci přijíždějící vlak a došlo k bočnímu nárazu, při kterém byl autobus odhozen a převrácen.  Do  cvičení bylo aktivně zapojeno také operační středisko ZZS JmK, které zajištovalo komunikaci nejen s týmy ZZS, ale i s cílovým zdravotnickým zařízením. Zraněno bylo 40 osob a na cvičení participovalo 6 sanitních vozidel, vrtulník a 17 zdravotníků ZZS JmK. Záchranné týmy postupně přivážely ošetřené pacienty z hromadného neštěstí do Fakultní nemocnice. Zde docházelo k jejich dalšími třídění a dle závažnosti stavu k poskytování další péče.

Úřad otevřený pro všechny (KrÚ JmK)

04.06.2012

Dne 4.6.2012 se ZZS JmK účastnil a participoval na doprovodném programu akce Úřad otevřený pro všechny, kterou pořádal Krajský úřad Jihomoravského kraje. Tým ZZS zde na své stánku prezentoval činnost ZZS JmK a edukoval návštěvníky v oblasti poskytování první pomoci, zejména resuscitaci dospělých a dětí s možností praktického nácviku na cvičných modelech. Zájemci si mohli rovněž prohlédnout interiér sanitního vozu RLP. V době 12-12:30hod byla také provedena ukázka zásahu týmu záchranné služby u pacientky se simulovaným těžkým úrazem po pádu z výšky.

Dětský den aneb prázdniny bez úrazu (3.6.2012, Tuřany)

03.06.2012

Dne 3.6.2012 uspořádala Alfa Helicopter, spol. s.r.o., Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, p.o., NF Krtek a NF Hroch, Fakulta sportovních studií MU, HZS a Městská policie Brno  dětský den aneb prázdniny bez úrazu.

 

Pro děti bylo připraveno mnoho zajímavých aktivit a různé soutěžní úkoly, ukázky činnosti ZZS, výcviku záchranářských a policejních psů, soutěže s hasiči, ošetřování plyšáků, lety vrtulníkem a mnoho dalšího. Letošní ročník byl zaměřen na prevenci dětských úrazů. Letos jsme zazanamenali rekordní návštěvnost a mnoho spokojených dětských úsměvů. Všem děkujeme za pomoc při realizaci dětského dne a doufáme, že i příští rok se tato již tradiční akce setká s takovým úspěchem jako letos.

Integrovaný záchranný systém pro děti (Brno-Kraví hora)

28.05.2011

Dovolujeme si Vás jako jeden z organizátorů pozvat na svým rozsahem a zaměřením ojedinělou akci určenou pro děti a mládež základních a středních škol pod názvem"Integrovaný systém pro děti - bezpečiáda". Akce se uskuteční dne 28.5.2011 v prostorách sportovního areálu na Kraví hoře v Brně v době 9 - 17hod.

Více informací v příloze. 
soubor ke stažení zde

„Infarktové nákupy“ aneb pomocnou ruku může přiložit každý.

09.12.2010

Dne 9.12.2010 proběhla v nákupním centru v Modřicích Společná akce ČKS (Česká kardiologická společnost), ZZS JmK (Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje)a FN Brno (Fakultní nemocnice Brno) pod názvem "Infarktové nákupy" aneb pomocnou ruku může přiložit každý. Věřejnost byla seznámena s tím, jak vzniká a projevuje se srdeční infarkt a jak postiženému člověku nejlépe pomoci. Tým rychlé lékařské pomoci ZZS JmK předvedl na figurantovi odborný lékařský zásah u osoby s náhlou zástavou oběhu. Nejdůležitějším dílem bylo, že si lidé mohli pod vedením odborníků vyzkoušet poskytování první pomoci a o pozitivitě akce jsme se přesvědčili velkým zájmem přihlížejících.

20. - 22.6.2010 Prázdniny bez úrazu (Brno-Kohoutovice)

20.06.2010

ZZS JmK ve spolupráci s Masarykovou univerzitou-Fakultou sportovních studií a Nadačním fondem Modrý hroch a participujícími organizacemi (Aquapark Kohoutovice, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, OHL ŽS, Alfa-helicopter, Základní škola Chalabalova, ÚMČ Brno-Kohoutovice, Armáda ČR, pojišťovna Generali, Gumotex a MOP Brno) pořádají ve dnech 20.-22.6.2010 na školním hřišti ZŠ Chalabalova a přilehlém Aquaparku Kohoutovice edukační preventivně bezpečnostní akci (nejen) pro děti a mládež e zaměřením na bezpečnost a prevenci úrazů pohybových a sportovních aktivit v letních měsících s názvem: PRÁZDNINY BEZ ÚRAZU
V neděli 20.6.2010 bude akce přístupná široké veřejnosti v době 14-18hod; v pondělí a úterý jen pro vybrané základní a střední školy v době 8-14hod. 
Další informace v přiloženém letáku. 
Tur

17.6.2010, 8:30hod: tisková konference + tisková zpráva

17.06.2010

Níže přiložena tisková zpráva z tiskové konference konané dne 17.6.2010 od 8:30hod v zasedací místnosti ZZS JmK na nám. 28. října 23 k pořádané edukační preventivně bezpečnostní akci PRÁZDNINY BEZ ÚRAZU konané dne 20.-22.6.2010 na školním hřišti ZŠ Chalabalova a v Aquaparku Kohoutovice.
soubor ke stažení zde

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů