OPZ Kooperativa

Ukázky a činnosti IZS

4. - 6.6.2010 výstava Autosalon 2010 (Brno, BVV)

04.06.2010

Dovolujeme si Vás ve dnech 4. - 6.6.2010 pozvat na brněnské výstaviště na výstavu Autosalon 2010 (celý Autosalon 4. - 11.6.2010), na kterém se bude ZZS JmK prezentovat na svém stánku v pavilonu "Z" a v doprovodném programu na volné ploše za pavilonem "Z".
Páteční den 4.6.2010 je vyčleněn odborné veřejnosti, o víkendu v době 9-18hod pro veřejnost. na stánku ZZS JmK si můžete prakticky vyzkoušet nácvik resuscitace na cvičné figuríně dospělého (i dítěte), bude zde vystaven plně vybavený "ostrý" vůz rychlé lékařské pomoci, do které budeme moci samozřejmě nahlédnout, v rámci stánku bude možné shlédnout edukačně-preventivní videa v poskytování první pomoci a budete moci vždy 2x denně (v 11 a v 15hod) shlédnout simulovanou ukázku zásahu složek IZS u dopravní nehody. 
Po celou dobu budou na našem stánku k dispozici zaměstnanci ZZS JmK, kteří rádi zodpoví všechny Vaše dotazy. 
Těšíme se na setkání v pavilonu "Z".

Turin, Zuchová
http://www.bvv.cz

1. - 3.6.2010 Integrovaný záchranný systém pro děti (Brno-Kraví hora)

01.06.2010

Dovolujeme si Vás jako jeden z organizátorů pozvat na svým rozsahem a zaměřením ojedinělou akci určenou pro děti a mládež základních a středních škol pod názvem "Integrovaný systém pro děti". Akce se uskuteční ve dnech 1. - 3.6.2010 v prostorách sportovního areálu na Kraví hoře v Brně v době 9 - 16hod.

Více informací v příloze.

Turin, Zuchová
soubor ke stažení zde

30.5.2010 Dětský den Krtka s Hrochem (Brno-Žebětín)

30.05.2010

Dne 30.5.2010 v době 13-17hod pořádala Alfa Helicopter, spol. s.r.o., Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, p.o., NF Krtek a NF Hroch a Fakulta sportovních studií na fotbalovém hřišti v Brně-Žebětíně dětský den
Pro děti byly připraveny různé soutěžní úkoly, ukázky činnosti ZZS, výcviku záchranářských psů, lety vrtulníkem a mnoho dalšího.

Nedělnímu odpoledni nepřálo počasí, ale i tak se na hřiště dostavilo mnoho usměvavých dětí s rodiči, kde strávili příjemný nedělní den, který provázel jako moderátor Leoš Mareš.

Turin, Zuchová
soubor ke stažení zde

25.5.2010 cvičení IZS – hořící parník (nádrž Nové Mlýny, pod Pavlovem)

25.05.2010

V úterý 25.5.2010 v dopoledních hodinách proběhlo na dolní novomlýnské nádrži v areálu Yacht klubu pod obcí Pavlov taktické cvičení složek IZS. Tématem taktického cvičení byla záchrana, evakuace a ošetření osob hořícího parníku plavící se po vodní nádrži Nové Mlýny a následná likvidace požáru. Cvičení prověřilo součinnost složek IZS (záchranná služba, hasiči, policie, vodní záchranáři, sbory dobrovolných hasičů) reagovat na specifickou událost - mimořádnou událost resp. hromadné neštěstí na vodě (30 zraněných a tonoucích osob). Po vzniku požáru drtivá většina pasažérů výletní lodi opustila loď skokem/pádem do vody. K zajištění vyhledání všech tonoucích a zraněných osob byl z Brna povolán také vrtulník Policie ČR, který provedl vyhledání a vyzvednutí tonoucích osob pomocí lanové techniky - palubního jeřábu. Další tonoucí zachraňoval tým novomlýnských vodních záchranářů. Všichni zranění byli transportováni na břeh, kde již naše záchranné týmy ZZS JmK s hasiči zřídili polní obvaziště. Naše záchranné týmy na břehu všechny pacienty třídili zranění, zraněné zařazovali je do jedné z 5 skupin, v improvizované "polní nemocnici" prováděli základní léčebná opatření. Týmy zejména se procvičili diagnostiku zraněných, organizaci práce na obvazišti a na odsunu, určování priorit ošetření a směřování pacientů do cílových zdravotnických zařízení, problematiku spojení apod. Cvičení bylo vzhledem ke své specifičnosti prostředí velkým přínosem pro všechny zasahující složky.

Turin
http://www.denik.cz/regiony/zachranari-nacvicovali-pod-palavou-na-horici-lodi.html (článek a foto o cvičení)

17. - 21.5.2010 Nemocnice zvířátek + 1.6.2010 Medvídková nemocnice (Brno)

17.05.2010

Nemocnici zvířátek, kde se děti dozví, jak se chránit před úrazy a jak postupovat při zranění, otevřeli dne 17.5.2010 v malém sále Břetislava Bakaly studenti Vyšší odborné školy zdravotnické resp. Medvídkovou nemocnici dne 1.6. na nám. Svobody studenti Lékařské fakulty MU Brno. Akce jsou součástí preventivního projektu, jehož cílem je ochrana dětí před úrazy. Děti navštívili improvizované nemocnice v roli rodičů svých „zraněných“ plyšových zvířátek a zapojili se do jejich ošetřování. Před nemocnicí byl přistaven sanitní vůz ZZS JmK, ve kterém se děti od profesionálních záchranářů dozvěděli, jak se zachovat stane-li se nehoda a jak se poskytuje první pomoc. Cílem projektů je upozornit děti hravou formou na to, jak je důležité chránit své bezpečí, používat ochranné pomůcky (helmy, chrániče, reflexní barevné oblečení,…) a také dbát na rady dospělých. Dále poučit děti o tom, co mohou dělat, pokud se stane nehoda a seznámit je s lékařským prostředím a vyšetřeními, aby z něj neměly obavy.

Turin, Zuchová

Záchrana života pacientů s akutním srdečním infarktem - pozvánka na akci 16.5.2010

16.05.2010

Dne 16.5.2010 se bude na Nám. Svobody v Brně konat společná akce České kardiologické společnosti (ČKS) a Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje(ZZS JmK) - Záchrana života pacientů s akutním srdečním infarktem. Široká veřejnost se zde bude moci seznámit kompletně s problematikou srdečního infarktu -od základních informací k vzniku tohoto onemocnění, jeho přednemocniční a nemocniční léčby až po správný způsob poskytnutí první pomoci. Program bude v 60-ti min blocích, které začínají v 11.00, 12.00, 13.00 a ve 14.00 hod. Všichni jste srdečně zvání.

Vzhledem k nepřízni počasí (vytrvalý déšť a zima) byla akce přesunuta na zatím neurčený termín.
http://www.cksonline.cz/18-vyrocni-sjezd-cks/clanky.php?pid=234&idAkce=7

6.5.-13.6.2010 výstava IZS v JmK (KrÚ JmK, Brno)

06.05.2010

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu "Integrovaný záchranný systém Jihomoravského kraje", který se koná ve dnech 6.5. - 13.6.2010 v prostorách budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově nám. v Brně. Všichni jste srdečně zváni.

Pozvánka v souboru ke stažení.

Tur, Zuc
soubor ke stažení zde

5. - 11.6.2009 Autosalon (BVV, Brno)

05.06.2009

Ve dnech 5.-11.6.2009 se na brněnském výstavišti uskutečnil další ročník automobilové výstavy Autosalon 2009. ZZS JmK se zde společně s ostatními záchrannými a ozbrojenými složkami prezentovala v pavilonu Z brněnského výstaviště, kde měla vyhrazenu plochu cca 250 m2. Pro návštěvníky byla připravena expozice, kde si mohli prohlédnout současnou a historickou techniku záchranné služby, vlastní vybavení interiéru nejmodernějšího sanitního speciálu a vrtulníku Letecké záchranné služby a vyzkoušet si praktické poskytování první pomoci na cvičných modelech dospělých a dětí. Do kontrastu vedle nejmodernějšího sanitního vozu byla postavena historická sanitka, kterou nám na expozici zapůjčila firma Sanita Car s.r.o. Součástí doprovodného programu byly o víkendu celkem 4 ukázky zásahu složek IZS při simulované dopravní nehodě, včetně zásahu vrtulníku Letecké záchranné služby. Ukázky probíhaly v sobotu a neděli vždy ve 12 a ve 14 hod.

31.5.2009 Dětský den Krtka s Hrochem

31.05.2009

Dne 31.5.2009 uspořádala Alfa Helicopter, spol. s.r.o. a Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, p.o. ve spolupráci s NF Krtek a NF Hroch na fotbalovém hřišti SK Tuřany dětský den. Akce byla určena přednostně pro děti pořádajících organizací, ale zvání byli všichni, kteří mají o zájem o záchranářskou tématiku. Pro děti byly připraveny různé soutěžní úkoly, ukázky činnosti ZZS a výcviku záchranářských psů a lety vrtulníkem. I přes značně nepříznivé počasí se akce uskutečnila a všichni příchozí byli moc spokojeni. 
soubor ke stažení zde

19. - 22.5.2009 Nemocnice zvířátek - Brno

19.05.2009

Nemocnici zvířátek, kde se děti dozví, jak se chránit před úrazy a jak postupovat při zranění, otevřou v malém sále Břetislava Bakaly studenti Lékařské fakulty a Vyšší odborné školy zdravotnické. Akce je součástí preventivního projektu, jehož cílem je ochrana dětí před úrazy. Děti navštíví improvizovanou Nemocnici zvířátek v roli rodičů svých „zraněných“ plyšových zvířátek a zapojí se do jejich ošetřování. Před nemocnicí bude přistaven sanitní vůz ZZS JmK, ve kterém se děti od profesionálních záchranářů dozví, jak se zachovat stane-li se nehoda a jak se poskytuje první pomoc. Cílem projektu je upozornit děti hravou formou na to, jak je důležité chránit své bezpečí, používat ochranné pomůcky (helmy, chrániče, reflexní barevné oblečení,…) a také dbát na rady dospělých. Dále poučit děti o tom, co mohou dělat, pokud se stane nehoda a seznámit je s lékařským prostředím a vyšetřeními, aby z něj neměly obavy.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů