OPZ Kooperativa

Ukázky a činnosti IZS

ZZS JmK na veletrhu PYROS/ISET 2008

16.05.2008

Dne 16.5.2008 v rámci veletrhu PYROS/ISET dohlížel tým rychlé lékařské pomoci na zdravotní stav účastníků soutěže "Memoriál Brněnský záchranář". Současně prezentovala tisková mluvčí práci záchranné služby a principy poskytování první pomoci při setkání záchranářů s Miroslavem Vaňurou a pořadem "112 - V ohrožení života". Po skončení pořadu si mohli návštěvníci veletrhu prohlédnout plně vybavený sanitní vůz doplněný o odborný výklad poskytnutý týmem RLP.

Soutěž poskytování první pomoci - odborný dohled

05.05.2008

V Brně se ve dnech 5.-6.5.2008 konal XIII. ročník celostátního kola soutěže první pomoci s mezinárodní účastí. Soutěž byla určena pro studenty středních a vyšších zdravotnických škol. Ředitel ZZS JmK MUDr. Luděk Kašparovský zde působil v roli hlavního rozhodčího a po oba dny dohlížel na mnoho soutěžních úkolů včetně řešení hromadného neštěstí.

Než přijede záchranka - školení první pomoci pro veřejnost (Vyškov)

30.04.2008

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje - Územní oddělení Vyškov uspořádala školení první pomoci pro širokou veřejnost. Školení se konalo 30.4.2008 v 16.00hod v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově. Vedoucí lékařka Územního oddělení Vyškov Jitka Hanslianová přednesla základní principy a postupy v provádění první pomoci. Přednáška byla doplněna prezentací video materiálů, na kterých byla první pomoc názorně demonstrována. Každý z účastníků měl možnost vyzkoušet si prakticky provádění resuscitace na cvičných modelech.

Den bezpečnosti v Olešnici - ukázky činnosti ZZS pro děti

27.04.2008

27.4.2008 se konal Den bezpečnosti v Olešnici. Pro děti zde záchranná služba připravila zajímavý program. Tým rychlé zdravotnické pomoci z Boskovic zajistil dětem spoustu zajímavých zážitků a poučení. Nejprve naši záchranáři děti seznámili se sanitkou a jejím vybavením, potom sami zasahovali u simulované dopravní nehody automobilu a cyklisty. Při zásahu dětem přiblížili principy poskytování první pomoci a ty si děti následně hned vyzkoušely. Pod vedením záchranářů sami zasahovaly u simulované nehody.

Veletrh dopravní prevence - Brno

24.04.2008

Dne 24.4.2008 spolupracovala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje s Policií ČR na akci Veletrh dopravní prevence. Záchranáři zde prezentovali práci záchranné služby a studenty prakticky seznámili s prováděním život-zachraňujících úkonů. Každý student měl možnost prakticky si vyzkoušet provádění resuscitace na cvičném modelu.

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů