OPZ Kooperativa

Z tisk. konferencí a zpráv

Vyjádření ředitele ZZS JmK k vyhodnocení tísňové výzvy u případu smrti mladého muže v Brně

21.05.2009

Operátorka ZZS JmK přijala výzvu o mladém muži, který trpí teplotami a bolí jej ucho. Při hovoru volající neuvedl žádný z příznaků, který by pacienta ohrožoval na životě a byl by tudíž nutný výjezd týmu záchranné služby. Protože volající uvedl, že nemají možnost vlastního převozu do nemocnice, zajistila operátorka pacientovi příjezd dopravní sanitní služby. Další výzva byla přijata od dopravní sanitní služby, která přijela na místo a uvedla, že muž je v bezvědomí. Proto byl okamžitě vyslán tým rychlé lékařské pomoci a zasahující lékařka konstatovala u muže smrt. Výrazně se ohrazujeme k nařčení, že se zasahující lékařka chovala arogantně. Naopak osoby, které byly na místě slovně zdravotnický tým napadaly a urážely. Ze strany záchranné služby nedošlo k pochybení, tísňové výzvy byly vyhodnoceny dle platných nařízení a doporučení standardním způsobem a zásah lékařky byl vysoce profesionální a etický bez jakýchkoli pochybení. 
zuc

březen 2009 nové sanitky

17.03.2009

Ve dnech 17.3.- 19.3.2009 dochází k předání šesti nových sanitních vozidel jednotlivým Územním oddělením ZZS JmK. Tyto vozy budou vyjíždět k zásahům ze Znojma, Kyjova, Slavkova u Brna, Břeclavi, Ivančic a Brna. Zařazení nových sanitních vozidel do provozu je výsledkem pravidelné obnovy vozového parku, kterým výrazně zvyšujeme bezpečnost a komfort pro pacienty i posádky. Zvýšení bezpečnosti je jak aktivní (tj. lepší jízdní vlastnosti, účinnější brzdy, výkonnější motory a zvuková a světelná výstražná znamení nové generace), tak i pasivní (vyšší ochrana při případné dopravní nehodě - např. 6 airbagů, vyšší tuhost karoserie, lepší ukotvení ležícího pacienta na nosítkách pomocí čtyřbodových bezpečnostních pasů, nové typy sedadel v sanitním prostoru atd.)

7.10.2008 - Slavnostní otevření zrekonstruovaného výjezdového stanoviště Ivančice

07.10.2008

V úterý dne 7. října 2008 ve 12:30hod proběhlo slavnostní otevření rekonstruovaného výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Ivančicích. Slavnostního ceremoniálu a přestrižení pásky dokončení II.etapy rekonstrukce se zúčastnili také přední představitelé veřejného sektoru - ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, radní Jihomoravského kraje MUDr. František Adamec, starosta města Ivančice MUDr. Vojtěch Adam, ředitel ZZS JmK MUDr. Luděk Kašparovský s náměstky a zástupci dodavatelské stavební firmy Stavos Brno.
soubor ke stažení zde

18.6.2008 - Slavnostní otevření nové budovy záchranné služby v Tišnově

18.06.2008

Ve středu 18. června 2008 se v Tišnově konalo otevření nové budovy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Za účasti představitelů ZZS JmK, Jihomoravského kraje a města Tišnova byla slavnostně otevřena nová budova výjezdového stanoviště v Tišnově. Ředitel ZZS JmK MUDr. Luděk Kašparovský pronesl úvodní informace ke vzniku nové základny ZZS JmK a poděkoval všem, díky kterým byla realizace této budovy umožněna. Hejtman Jmk Ing. Stanislav Juránek za přítomnosti mnoha dalších významných osob slavnostně přestřihl pásku a uvedl tak toto výjezdové stanoviště oficiálně do provozu. K užívání jej ZZS Jmk převzala dne 18.4.2008 a již od tohoto data vyjíždí každodenně tým rychlé lékařské pomoci z nového objektu, které naprosto odpovídá požadavkům na provoz moderní záchranné služby. Nová budova bude znamenat zkvalitnění poskytování přednemocniční neodkladné péče v regionu Tišnovska a také zlepšení pracovních podmínek a sociálního zázemí zaměstnanců ZZS JmK. 
(Foto ze slavnostního otevření ve fotogalerii)

26. 3. 2008 - Tisková konference

26.03.2008

Dne 26. 3. 2008 se konala tisková konference ZZS JmK u příležitosti přebírání nových sanitních vozů. Tisková konference byla rozdělena na dvě části - slavnostní převzetí devíti nových vozů a vlastní tisková konference. Obou částí se kromě představitelů ZZS JmK zúčastnil i hejtman JmK Ing. Stanislav Juránek a radní JmK MUDr. František Adamec. Podrobné informace v tiskové zprávě, která je níže ke stažení.
soubor ke stažení zde

26. 3. 2008 - Tisková konference ZZS Jmk, pozvánka

26.03.2008

předchozí 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů