OPZ Kooperativa

Z tisk. konferencí a zpráv

TISKOVÁ KONFERENCE

05.05.2011

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje pořádá s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity 5.5.2011 tiskovou konferenci ke společným projektům zaměřeným na zdokonalení zdravotníků i laiků v oblasti urgentní medicíny a první pomoci a prevenci úrazů dětí během školních aktivit. Více v pozvánce.

14.4.2011: zaměstnanec ZZS JmK oceněný cenou Zlatý záchranářský kříž

14.04.2011

Dne 14.4.2011 převzal zaměstnanec ZZS JmK z rukou prezidenta České republiky Václava Klause cenu Zlatý záchranářský kříž
V neděli 9.5. 2010 v době svého volna jel náš zaměstnanec na kole kolem řeky Svitavy a spatřil ve vodě bezvládné tělo dítěte, které bylo unášeno proudem. Bez váhání do studené vody skočil, dítě z vody vytáhl a zahájil základní neodkladnou resuscitaci. Náš tým RLP po příjezdu na místo dítě již s obnovenými základními životními funkcemi převzal do své péče a dítě bylo následně transportováno na ARO Fakultní dětské nemocnice, kde se nakonec uzdravilo. 
K udělenému ocenění gratulujeme, jsme na našeho zaměstnance hrdí. Přejeme mnoho úspěchů v dalším profesním a soukromém životě.

Nový defibrilátor do vrtulníku LZS

01.08.2010

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje bude od pátku vlastnit nový speciální defibrilátor. Defibrilátor je speciální přístroj nezbytně nutný pro práci zdravotníků, pomáhá jim v diagnostice a léčbě. Jde o přístroj, kterým se monitoruje srdeční akce a v případě potřeby umí tzv. defibrilovat - provést výboj, kterým může zvrátit patologickou srdeční aktivitu. Ve všech vozech ZZS JmK a vrtulníku tyto přístroje jsou, nicméně nový přístroj má spoustu dalších funkcí, které výrazně vylepší práci v terénu. Kromě základních funkcí dokáže monitorovat hladinu oxidu uhelnatého, což je velice důležité zvláště v případech, kdy je u pacienta podezření na otravu oxidem uhelnatým. Jedna z dalších funkcí se zdá být banální, nicméně při práci v terénu je velice důležitá - jedná se o režim obrazovky, který zajistí čitelnost záznamu i při ostrém slunečním osvětlení. I tento přístroj má schopnost přenášení 12- svodového záznamu srdeční aktivity přímo z terénu na specializované pracoviště, tentokráte však na internetové bázi. Tímto speciálním přístrojem bude vybaven vrtulník a bude tedy sloužit k práci týmu letecké záchranné služby. 
Zuc

Spolupráce s ZZS kraje Vysočina - Vratěnínsko

22.07.2010

viz soubor ke stažení
soubor ke stažení zde

Slavnostní shromáždění k 10.výročí založení IZS

04.05.2010

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje se představila široké veřejnosti v rámci slavnostního shromáždění k 10.výročí založení Integrovaného záchranného systému. Celá akce proběhla na náměstí Svobody v Brně, kde se postupně představily s ukázkami činnosti složky IZS Jmk. Jednotlivým složkám a členům IZS Jihomoravského kraje během slavnostního nástupu udělil a předal hejtman JmK Michal Hašek stuhy na prapory a zlaté, stříbrné, bronzové a pamětní medaile. Krajskému ředitelství Policie ČR a Zdravotnické záchranné službě Jihomoravského kraje hejtman předal prapory. Podrobnosti budeme aktualizovat.

PROHLÁŠENÍ ZZS JmK K ÚRAZU MUŽE V JEZDECKÉM AREÁLU V BRNĚ-DVORSKÁCH ZE DNE 2.5.2010

02.05.2010

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje (ZZS JmK) důrazně odmítá, že by z její strany došlo k jakémukoliv pochybení při ošetřování zraněného muže po pádu z koně v jezdeckém areálu v Brně-Dvorskách dne 2.5.2010. 
Krajské operační středisko ZZS JmK přijalo tísňovou výzvu o této události od přítomné soukromé zdravotnické záchranné služby, která při závodech zajišťovala pro pořadatele akce zdravotnickou asistenci. Tato posádka, která není součástí ZZS JmK, poskytovala pacientovi prvotní ošetření do doby příjezdu našeho týmu rychlé lékařské pomoci. Při příjezdu posádky ZZS JmK na místo byl muž prvotně ošetřen přítomnými zdravotníky a předán do naši péče. Výjezdová lékařka ZZS JmK zraněného muže převzala a pokračovala v zahájené terapii, kterou doplnila dle aktuálního zdravotního stavu o další nezbytná opatření. Po poskytnutí komplexní přednemocniční péče byl pacient za stálého intenzivního lékařského dohledu transportován do zdravotnického zařízení na specializované pracoviště. 
Postup týmu ZZS JmK na místě zásahu byl naprosto profesionální a splňoval všechna doporučení pro postupy poskytování urgentní přednemocniční neodkladné péče.

Ing. Milan Klusák, ředitel ZZS JmK

ROK 2009 - STATISTIKA ZZS JmK

31.12.2009

Základní statistika ZZS JmK za rok 2009 je k dispozici v souboru ke stažení (viz níže).
soubor ke stažení zde

27.11.2009: výroční členská schůze ZO OS

07.11.2009

ZO OS zve všechny své členy a zaměstnance na výroční členskou schůzi konanou dne 27.11.2009 od 16:00 hod (viz soubor ke stažení níže.)
soubor ke stažení zde

Ta naše povaha čeká (minuty mezi životem a smrtí)

07.10.2009

5.10.2009, 9:00hod: tisková konference - nový dětský zádržný systém do sanitních vozů ZZS JmK

05.10.2009

ZÁCHRANKA DĚTEM

ZZS JmK pořádá tiskovou konferenci, pří níž bude představen nový bezpečnostní prvek, kterým budou vybaveny sanitní vozy ZZS JmK -dětskou nafukovací autosedačku.

Jde o mobilní autosedačku pro děti od firmy Gumotex, kterou bude zajištěna větší bezpečnost transportovaných malých pacientů a jež održela ZZS JmK od firmy Gumotex zápůjčkou na 1 rok v počtu 40ks zdarma. Účastníci konference se seznámili i se statistikou ošetřených dětí. Dále byla pro účastníky připravena praktická demonstrace použití tohoto bezpečnostního prvku přímo v sanitním voze i s dětským figurantem.

Akce se konala dne 5.10.2009 od 9:00hod v budově ZZS JmK, nám. 28. října v Brně.

Tisková zpráva v souboru ke stažení níže. 
soubor ke stažení zde

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů