OPZ Kooperativa

Záchranářské soutěže

Memoriál Jindřicha Šmause - Rokycany

29.05.2014

soutěž ve vyprošťování z havarovaných aut - Memoriál Jindřicha Šmause (29.5.2014, Rokycany)

Tým RZP Brno vybojoval na soutěži ve vyprošťování z havarovaných aut v kategorii ZZS 3. místo a v kategorii IZS 7. místo. Soutěž byla dalším ročníkem Memoriálu Jindřicha Šmause, kterého se účastnilo 13 týmů včetně zástupců ze Slovenska.

Úkolem týmu bylo v limitu 20 minut vyprostit z havarovaného vozidla těžce zraněného muže v bezvědomí se selháváním životních funkcí.

Tým RZP ve složení Vladimír Husárek, Tomáš Dvořáček a Lukáš Dvořáček splnil velice náročnou zdravotnickou část a o finálním umístění pak rozhodoval dosažený čas. V Kategorii IZS vytvořil soutěžní družstvo tým RZP Brno společně s hasiči PS Rosice.

Ke skvělému umístění gratulujeme.

Nejlepšími záchranáři jsou po roce opět Jihomoraváci (Rallye Rejvíz 2014)

24.05.2014

Obrovský úspěch zaznamenala ZZS JMK na mezinárodní soutěži záchranářů Rallye Rejvíz, jejíž 18. ročník se konal ve dnech 23.-24.5.2013 v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. Posádky absolvovaly v náročném programu 11 denních úkolů a 2 noční, k tomu v rámci národní RZP přibilo ještě 7 dispečerských úkolů, které absolvovaly pouze posádky národní RZP.

Po náročném 24 hodinovém maratónu "falů" jsme znali výsledky:


Národní RZP (33 týmů):
RZP Hrušovany nad Jevišovkou - 1. místo
RZP Vyškov - 13. místo

Mezinárodní RZP (18 týmů):
RZP Znojmo - 3. místo

Národní RLP (19 týmů):
RLP Hodonín - 4.místo

ZZS JMK tedy ze soutěže odjíždí s úctyhodnou bilancí 1., 3., 4., a 13. místa!! Právem jsou Jihomoravané jedněmi z nejlepších záchranářů v ČR

Všem týmům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k umístění.

Kompletní výsledky na www.rallye-rejviz.cz

Další foto na FCB

Malá Rallye Rejvíz 2014

22.03.2014

6. ročník Malá jihomoravská Rallye Rejvíz 2014(21.3.2014, Brno)

 

Již šestý rok pořádala ZZS JmK odbornou vzdělávací akci spojenou s kvalifikací k účasti na mezinárodní soutěž Rallye Rejvíz 2014. Jde o metodicky zaměřenou praktickou soutěž. Týmy řešily jednotlivé úkoly, které byly velice reálně připraveny. Vše v součinnosti dalších složek IZS, zejména hasičů.

Nejlepší týmy se tímto závodem kvalifikovaly na mezinárodní soutěž záchranných služeb - Rallye Rejvíz 2014

Soutěže se účastnilo celkem 12 týmů. 9 týmů ZZS z celého Jihomoravského kraje, doplněných o 2 tým studentů záchranářství a týmy RZP Bratislava. Soutěžící plnili úkoly na 7 stanovištích. Místem konání bylo školní a výcvikové zařízení HZS, Trnkova 85 v Líšni http://www.oupobm.cz/.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal, stejně jako minulé dva roky, tým RZP z Hrušovan nad Jevišovkou. Do velké soutěže Rallye Rejvíz 2014 se tedy nominovaly tyto týmy - RLP Hodonín, RZP Hrušovany n/J , RZP Vyškov a RZP Znojmo . Všem soutěžícím děkujeme za nasazení, s kterým se soutěže zhostili a nominovaným přejeme mnoho úspěchů na květnovém mezinárodním klání.

Organizace celé akce proběhla ve spolupráci s realizačním týmem Rallye Rejvíz a za podpory zaměstnanců školního a výcvikového střediska HZS. Díky jejich podpoře se mohl letošní ročník bez problémů uspořádat. Všem velmi děkujeme za spolupráci.

Výsledky - první místa:

1. RZP Hrušovany nad Jevišovkou

2. RLP Hodonín

3. RZP Bratislava

4. RZP Vyškov

5. RZP Znojmo

vítězství na Záchrana 2013 v Košicích - RZP Boskovice

20.09.2013

Obrovského a ojedinělého úspěchu se dočkala jihomoravská zdravotnická záchranná služba.
Její 2 záchranáři z výjezdového stanoviště v Boskovicích po vítězství na Rallye Rejvíz 2013 vybojovali na mezinárodní záchranářské soutěži Záchrana 2013 konané v Košicích na Slovensku rovněž 1. místo a soutěž týmů RZP v konkurenci týmů z České republiky a Slovenska vyhráli. Tým ZZS JMK soutěžil ve složení Jan Antonín Barbořík a Petr Chlup.

Soutěž byla organizována Záchrannou službou Košice (Košická Záchranka), trvala 2 dny a na soutěžící čekalo celkem 12 náročných nejen zdravotnických úkolů ve 3 denních a 1 noční
etapě. Mimo zdravotnických úkolů (resuscitace dospělého či novorozence, potápěče po ponoru u jezera, těžce zraněného dítěte po střetu s vlakem, hromadnou nehodou při autokrosu či srdeční příhodě starší osoby v nákupním centru) se museli poprat také s fyzicky náročným úkolem v podobě překonání úseku pomocí horolezecké techniky či se na chvíli "převtělit" do role operátora operačního střediska přijímající výzvu na tísňové lince.

Toto všechno zvládli naši 2 záchranáři ze všech nejlépe a po zásluze celou soutěž v
kategorii RZP vyhráli. Tímto jim gratulujeme.

Nejlepší záchranáři jsou v Jihomoravském kraji (Rallye Rejvíz 2013)

25.05.2013

Obrovský úspěch zaznamenala naše organizace na mezinárodní soutěži záchranářů Rallye Rejvíz, která se konala ve dnech 24.-25.5.2013 v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. 3 členný tým záchranářů z Boskovic soutěž RZP ovládl a vyhrál.

V soutěži jsme měli 2 týmy RZP a 2 týmy RLP, které soutěžily ve svých soutěžích. Druhý tým RZP z Hrušovan n/Jevišovkou se umístil na vynikajícím 6. místě (z 33). Součástí RZP byla i soutěž Zlaté sluchátko - jeden z týmu paralelně absolvoval dispečerskou soutěž, některé úkoly plnil společně se svým týmem. Operátor z Boskovic nakonec obsadil 5., operátor z Hrušovan n/Jev 16. místo.

V kategorii RLP se tým z Hodonína umístil na 8. místě a RLP z Vyškova na 15. místě (z 21).

V obou soutěžích byly mezi startujícími i týmy ze Slovenska.

Všem týmům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k umístění.

Kompletní výsledky na www.rallye-rejviz.cz

soutěž ve vyprošťování z havarovaných aut - Memoriál Jindřicha Šmause (15.5.2013, Rokycany)

17.05.2013

RZP z Velkých Opatovic vybojovala na soutěži ve vyprošťování z havarovaných aut v kategorii ZZS 3. místo, v kategorii IZS 4. místo. Soutěž byla dalším ročníkem Memoriálu Jindřicha Šmause, kterého se účastnilo 14 týmů včetně zástupců ze Slovenska a Maďarska.

Úkolem týmu bylo v limitu 15 minut vyprostit ženu z havarovaného vozidla v bezvědomí se sdruženým poraněním.

Tým RZP ve složení Roman Chatrný, Michal Kolář a Radek Kučera splnila zdravotnickou část plným počtem bodů a o finálním umístění pak rozhodoval dosažený čas. V Kategorii IZS vytvořilo VS Velké Opatovice soutěžní družstvo společně s hasiči PS Boskovice.

Ke skvělému umístění gratulujeme.

5. ročník Malá jihomoravská Rallye Rejvíz 2013 (22.3.2013, Brno)

01.03.2013

Již pátý rok pořádala ZZS JmK odbornou vzdělávací akci spojenou s kvalifikací k účasti na mezinárodní soutěž Rallye Rejvíz 2013. Jde o metodicky zaměřenou praktickou soutěž. Týmy řešily jednotlivé úkoly, které byly velice reálně připraveny. Vše v součinnosti dalších složek IZS, zejména hasičů.

Nejlepší týmy se tímto závodem kvalifikovaly na mezinárodní soutěž záchranných služeb - Rallye Rejvíz 2013

Soutěže se účastnilo 10 týmů ZZS z celého Jihomoravského kraje, doplněných o tým studentů záchranářství a profesionálních hasičů. Soutěžící plnili úkoly na 7 stanovištích. Místem konání bylo školní a výcvikové zařízení HZS, Trnkova 85 v Líšni http://www.oupobm.cz/.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal, stejně jako minulý rok, tým RZP z Hrušovan nad Jevišovkou. Do velké soutěže Rallye Rejvíz 2013 se tedy nominovaly tyto týmy - RLP Hodonín, RLP Vyškov, RZP Hrušovany n/J a RZP Boskovice. Všem soutěžícím děkujeme za nasazení, s kterým se soutěže zhostili a nominovaným přejeme mnoho úspěchů na květnovém mezinárodním klání.

Organizace celé akce proběhla ve spolupráci s realizačním týmem Rallye Rejvíz a za podpory zaměstnanců školního a výcvikového střediska HZS. Díky jejich podpoře se mohl letošní ročník bez problémů uspořádat. Všem velmi děkujeme za spolupráci.

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-zachranari-zmerili-sve-sily-ve-specialni-soutezi-20130322.html 

 

Metodické cvičení - Pražská 155

29.01.2013

Metodické cvičení -Pražská 155

U příležitosti 155. výročí založení Zdravotnické záchranné
služby hlavního města Prahy, byla uspořádaná konference a metodické cvičení
Pražská 155. Metodické cvičení proběhlo ve dnech 21. 9. až 23. 9. 2012.
Cvičení se účastnily tříčlenné RZP posádky českých a slovenských záchranných
služeb. Mezi nimi i naše posádka. Během metodického cvičení plnily posádky
úkoly, které se konaly v typicky pražských lokalitách např. dopravní
nehoda autobusu v tunelu Mrázovka, resuscitace kojence v Botanické
zahradě, ve skleníku Fata Morgana, pád do kolejiště na stanici metra, cévní
mozková příhoda na vyšehradské vyhlídce. Úkol řešili vždy dva členové posádky,
třetí plnil funkci pozorovatele. Po splnění jednotlivých úkolů, vždy
následovala rozprava s garanty úkolů. Na závěr metodického cvičení proběhla
společná rozprava, kde byly jednotlivé úkoly diskutovány. Celá akce byla
slavnostně zakončena na Hradčanském náměstí za přítomnosti pražského
primátora Bohuslava Svobody a představitelů vedení Záchranné služby hlavního
města Prahy.

Mgr. Vlasta Vařeková

30.5. - 3.6.2012 Rallye-Rejvíz 2012 (Kouty nad Desnou, Jeseníky)

03.06.2012

16. ročníku mezinárodní soutěže Rallye Rejvíz 2012 konané ve dnech 30.5.-3.6.2012 v Koutech nad Desnou v Hrubém Jeseníku se v národní soutěži RZP a RLP zúčastnily 4 týmy ZZS JmK (RLP Hodonín a Mikulov, RZP Boskovice a Hrušovany n/Jev.).

V nabité konkurenci národních obsadil tým RZP Boskovice skvělé 5. místo, RLP Hodonín 8. místo, RZP Hrušovany n/Jev 9. místo a RLP Mikulov 24. místo.

Kompletní výsledky ke stažení zde.

Všem týmům děkujeme za vzornou reprezentaci ZZS JmK na této prestižní mezinárodní záchranářské soutěži, které se účastní týmy i z tak vzdálených zemí, jako jsou Japonsko, USA, Kanada a řada dalších.

VII. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause

18.05.2012

Dne 17.5.2012 se konal VII. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause v Rokycanech. Jednalo se o soutěž ve vyprošťování a poskytování předlékařské pomoci při dopravních nehodách a to ve složení smíšených družstev HZS a ZZS. Družstvo HZS Boskovice a ZZS JmK,p.o. – VS Velké Opatovice zvítězilo hned ve dvou kategoriích - HZS a IZS. Patří jim tedy absolutní prvenství v letošním ročníku této soutěže.  Za ZZS JmK soutěžili  - Roman Chatrný, Ondřej Ptáček, Michal Kolář a jejich společný výcvik MUDr. Antonín Svoboda.

odkazy na reportáž z nácviku a ze závodu:

http://www.youtube.com/watch?v=fSbSyX9CrUM&feature=youtu.be

http://www.pozary.cz/clanek/55074-rokycanske-vyprostovani-vyhrali-hasici-z-boskovic/

Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů