OPZ Kooperativa

Záchranářské soutěže

28. - 31.5. 2009 Rallye Rejviz 2009 - Kouty nad Desnou

28.05.2009

V termínu 28. - 31. 5. 2008 se v Koutech nad Desnou konal již 13. ročník soutěže zdravotnických záchranných služeb Rallye Rejvíz 2009. Soutěž probíhala vzhledem k počasí ve velice náročných podminkách. 
Ve 3 skupinách (Národní soutěž RZP, Národní soutěž RLP, Mezinárodní soutěž) startovalo celkem cca 80 týmů z různých států Evropy (Turecko, Chorvatsko, Slovinsko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Belgie, Rakousko, Řecko), ale i zámoří (USA, Kanada, Japonsko). ZZS JmK reprezentovaly 3 týmy (2x RZP - Vyškov a Brno, 1x RLP - Hodonín). 
Soutěž zahajovala denními etapami dne 29.5.2009 a končili nočními v ranních hodinách ne 30.5.2009. Soutěž probíhala paralelně se Zlatým sluchátkem. 
Rallye Rejvíz v prvé řadě prověřil odborné znalosti a schopnosti jednotlivých týmů plnící úkoly na jednotlivých stanovištích vycházející z profesní praxe a dále novinky a postupy z urgentní medicíny a medicíny katastrof. 
V soutěži "Zlaté sluchátko 2009" skončil na úžasném 2. místě Milan Žák (tým RZP Brno) a Jana Šugárková (tým RZP Vyškov) obsadila 5.místo. Všechny soutěžící týmy v celkovém hodnocení soutěží obsadily konečné 14. , 25. a 28. místo. 
Za vynikající umístění oběma operátorům gratulujeme a všem týmům ZZS JmK děkujeme za vzornou reprezentaci organizace a jejího dobrého jména!

Další informace včetně kompletní výsledkové listiny:
http://www.rallye-rejviz.cz

26. - 27.5.2009 IV. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause - Rokycany

26.05.2009

V termínu 26.-27.5.2009 se tým RZP z výjezdového stanoviště v Boskovicích zúčastnil zdravotnické části soutěže Memoriál J. Šmause v Rokycanech. Již po třetí obhájil tým své místo na této soutěži a získal třetí místo. Jedná se o celorepublikovou soutěž profesionálních skupin HZS ve vyprošťování a ošetřování osob uvězněných po dopravní nehodě ve vozidlech. Důraz se klade na součinnost HZS a ZZS. Této akce se ZZS JmK účastnila již potřetí a v předcházejících ročnících se umístila dvakrát na třetím místě. Skupina VS HZS Boskovice pak byla několikrát mistrem republiky v této dovednosti. Soutěžním úkolem je řešení modelové situace havárie vozidla se ztíženým přístupem k postiženým. Hodnotí se zajištění vozidla týmem HZS, bezpečný vstup pro ZZS, šetrné ošetření, stabilizace a vyproštění postiženého včetně další medikace, směřování a odjezdu posádky záchranné služby. To vše do limitu 20 minut.

Malá Jihomoravská Rallye Rejvíz 2009 - výsledky

24.04.2009

Dne 24.4.2009 se v Brně konal 1. ročník přeboru ZZS JmK po pod názvem "Malá Jihomoravská Rallye Rejvíz 2009". Odborný závod týmů ZZS JmK byl současně kvalifikačním závodem na Rallye Rejvíz 2009 konaný ve dnech 28.-31.5.2009 v Koutech nad Desnou.

Jihomoravského přeboru se zúčastnilo celkem 6 týmů ZZS JmK.

Pro týmy byla připravena 4 stanoviště a odborný test. Nejnáročnějším úkolem, u kterého se posádky hodně "zapotily", byla imitovaná dopravní nehoda se zraněním šesti osob. Zasahující týmy si také vyzkoušely řešení vážného úrazu muže při pádu do montážní jámy, náhle vzniklou cévní mozkovou příhodu u vytíženého manažera a ověřily si úspěšnost resuscitace prováděné na cvičném modelu.

Na přípravě celé soutěže se podílela početná skupina organizátorů Rallye Rejvíz a zaměstnanci ZZS JmK. Roli hlavní rozhodčí převzala MUDr. et Bc. Dana Hlaváčková z ministerstva zdravotnictví a zahraničním rozhodčím byl i MUDr. Viliam Dobiáš ze Slovenska.

Vítězným týmem se stali záchranáři RZP Brno 1, kteří nasbírali celkem nejvíce bodů. Na Rallye Rejvíz 2009 se kvalifikoval v kategorii RLP tým RLP Hodonín a v kategorii RZP týmy z Brna a Vyškova.

Soutěž splnila svůj účel, soutěžící si při plnění úkolů prověřili svoje diagnostické a léčebné postupy a souhru jednotlivých členů týmu. Zároveň se týmy seznámily s charakterem soutěže, což mohou postupující využít při účasti na Rallye Rejvíz 2009. Všem soutěžícím děkujeme za jejich odvahu utkat se na odborném poli a k předvedeným výkonům a umístění gratulujeme. Postupujícím posádkám na RR2009 do Jeseníků přejeme hodně štěstí při reprezentaci ZZS JmK.

Všem organizátorům, figurantům a dalším pomocníkům děkujeme za jejich nasazení a obětavost, bez které by nebylo možné soutěž uskutečnit.

III. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause - 3. místo

19.06.2008

Dne 19.6.2008 se v Rokycanech konal III. ročník Memoriálu Jindřicha Šmause. Jedná se o otevřenou soutěž jednotek PO a zdravotnických sil ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, zaměřenou na vzájemnou spolupráci obou složek IZS. ZZS JmK zde reprezentoval tým rychlé lékařské pomoci z Boskovic ve složení MUDr. Antonín Svoboda, Pavel Bartoněk, DiS. a Václav Jordán, DiS. Do soutěže nastupovali společně s HZS JmK, stanice Boskovice. Úkolem soutěžících týmů bylo vyprostit a ošetřit vážně zraněnou osobu z vraku automobilu. Tým ZZS JmK a HZS JmK z Boskovic nakonec obsadil 3. místo ze 13 soutěžních družstev. Projevila se zde souhra zasahujícího týmu, taktika zásahu i indivuduální schopnosti jednotlivých členů týmu.

Rallye Rejvíz 2008

22.05.2008

22. - 25. 5. 2008 se ve Zlatých horách konal 12. ročník soutěže zdravotnických záchranných služebRallye Rejvíz 2008. Na soutěži řešily týmy záchranných služeb jednotlivé, velice reálné, simulované případy. Soutěžící si zde ověřili své znalosti, praktické dovednosti a souhru týmu. ZZS JmK reprezentovalo 9 jejich zaměstnanců ve třech týmech.

Národní soutěž RZP:

 • RZP Blansko (Jan Barbořík, Petr Kotek, Petr Slezák)
 • Národní soutěž RLP:

 • RLP Ivančice (MUDr. Martin Mucha, Luděk Šacher, Vlastimil Peichl)
 • RLP Znojmo (MUDr. Štefan Meluš, Michal Kroupa, Zdeněk Petz)
 • Soutěž operátorů a operátorek „O zlaté sluchátko":

 • Petr Slezák
 • Umístění týmů ZZS JmK:

 • RZP Blansko 7.místo
 • RLP Ivančice 14.místo
 • RLP Znojmo 19.místo
 • Petr Slezák 9.místo
 • Soutěž přinesla účastníkům získání cenných zkušeností, které využijí ve své profesní činnosti. Všem děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí do dalších ročníků.

  (Fotografie z Rallye Rejvíz 2008 jsou ve fotogalerii)

  Rallye Rejvíz 2007

  24.05.2007

  24. - 27. 5. 2007 se v Jeseníkách konal 11. ročník záchranářské soutěže Rallye Rejvíz 2007. ZZS JmK na soutěži reprezentovalo 13 jejich zaměstnanců a to v následujících soutěžích a složení posádek:

  Národní soutěž RZP:

 • RZP Brno (Radek Turin, Jan Novotný, Petr Chalupa)
 • RZP Vyškov (Lukáš Kupčík, Vladimír Husárek, Josef Chrastina)
 • RZP Ivančice (Hana Ralenovská, Dana Pelajová, Pavel Pelaj)
 • Národní soutěž RLP:

 • RLP Hodonín (MUDr. Irma Studénková, Jitka Jágerová, Roman Bílek)
 • Soutěž dispečerek operačních středisek „O zlaté sluchátko":

 • Sylva Nováková
 • Soutěž přinesla účastníkům nejen získání cenných zkušeností a zážitků, ale i dobré umístění:

 • RZP Ivančice 5.místo
 • RZP Brno 17.místo
 • RZP Vyškov 25.místo
 • RLP Hodonín 5.místo
 • Sylva Nováková 6.místo
 • Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí do dalších ročníků.

  Mapa webu RSS - aktuality na webu RSS - aktuality z výjezdů