Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
16.2.2024

Amálka je velká bojovnice

Byla polovina listopadu loňského roku. Malá Amálka z Blanska měla respirační onemocnění a její stav se náhle zhoršil natolik, že došlo k zástavě oběhu, rodiče přivolali pomoc. Podle rad naší operátorky Mirky Martinové (na jedné z fotek) začal tatínek provádět masáž srdce. Když na místo přijela lékařská posádka z blanenské základny, na resuscitaci navázala a rozšířila péči včetně zaléčení a intubace (zajištění dýchacích cest). Zdravotníkům se spojeným úsilím podařilo obnovit srdeční činnost. Amálka pak byla vrtulníkem transportována na ARO Dětské nemocnice v Brně, po pěti dnech na JIP oddělení společně s maminkou a o pár týdnů později ještě do Fakultní nemocnice v Motole, kde podstoupila operaci srdce.

Lékaře Radka Štětinu (na fotce zcela vpravo) a záchranáře Víťu Baláka (v oranžovém) a Jiřího Maška (zcela vlevo nahoře) přišla teď šestiletá pacientka společně s maminkou, tatínkem a mladším bráškou navštívit. Zdravotníkům věnovala krásný obrázek na památku, na základně v Blansku bude mít své čestné místo.

„Nedokážu ani vyjádřit slovy, jaké všechny pocity se v nás mísily a ještě stále mísí. Strach, beznaděj, bolest, která Vás niterně štěpí na milion kousků, se střídá s pocitem úlevy, štěstí, lásky, pokory a naděje. Pociťujeme obrovský vděk ke všem, kteří jakkoli pomohli a především mému muži a záchranné službě, že mi Amálku zachránili. K Amálce obrovský respekt, hrdost a nekonečnou bezpodmínečnou lásku, kdy nic není víc, než to, že jsme všichni spolu,“ říká maminka dívenky Lucie.

Milá Amálko, přejeme Ti, aby už Tě v životě čekaly jen samé krásné dny a spousta radosti. Jsi velká bojovnice, drž se!

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader