Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Transparentní účet

Náš transparentní účet pomáhal potřebným. Nyní už je zrušený. Kdo by chtěl dále pomáhat, může posílat peníze na účet Nadačního fondu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Číslo tohoto nového účtu je 600 9599 002/5500

Když jsme uspořádali sbírku pro našeho kolegu Zdeňka Mikulu, který utrpěl cévní mozkovou příhodu, vlastně jsme ještě netušili, že je to začátek mnohem většího projektu, který bude mít do budoucna daleko širší využití. Abychom Zdeňkovi pomohli, požádali jsme zaměstnance naší záchranky i širokou veřejnost, aby přispěli na nákup speciálního počítače, který našemu kolegovi umožní komunikaci s okolím. Tehdy byl Zdeněk Mikula ještě upoutaný na lůžko. Dnes už se pohybuje na invalidním vozíku, učí se znovu chodit i mluvit. Je to velký bojovník, jsme na něj pyšní a máme radost z toho, že jsme mohli díky několika sbírkám přispět i na nákladné, ale velmi účinné rehabilitace či právě na výše zmíněný invalidní vozík.

Další sbírka byla určena pro dvouletého Davídka, který vážně onemocněl. Jednalo se o onkologické onemocnění a získané peníze byly určeny například na nákup trampolíny či pískoviště. Davídek nemohl kvůli své diagnóze chodit mezi ostatní děti. Vlastní minihřiště s pískovištěm a trampolínou mu udělalo velkou radost. Taky mohl s rodiči vyrazit na tuzemskou dovolenou, kde si mohli společně všichni na chvíli oddechnout od náročného dlouhodobého léčebného procesu. Chlapeček je dnes v pořádku, s rodiči dochází na pravidelné kontroly a my mu přejeme, aby ho už v životě potkávaly jen samé radosti.

Pomáhali jsme také dcerce našeho dalšího kolegy. Evička trpí dětskou mozkovou obrnou a jejím přáním bylo mít elektrotříkolku, která jí usnadní pohyb. A o příspěvek jsme veřejnost požádali i v situaci, kdy v 48 letech zemřel náš kolega a zanechal po sobě manželku a dva syny. Peníze získané pro paní Kateřinu měly vytvořit alespoň malou finanční jistotu do dalších týdnů a měsíců. Finanční prostředky přicházely na účet také po té, co jsme požádali o pomoc pro naše kolegy, kterým majetek poničilo tornádo.

Všem, kteří jste přispěli, ze srdce děkujeme.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader