Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Charitativní kalendáře

Naše charitativní kalendáře už 5x pomohly

Už pětkrát jsme vyrobili kalendář a pro rok 2021 dokonce navíc i diář. Už třikrát jsme tak mohli pomoci nemocným dětem, v jednom případě jsme podpořili fyzicky hendikepované dospělé a jednou jsme pomohli také zvířátkům. Připomeneme, že poprvé to bylo pro děti onkologicky nemocné (podařilo se získat 100 000 korun), podruhé pro děti zrakově postižené (122 280 korun), potřetí pro děti postižené autismem (94 000 korun), počtvrté jsme přispěli na chráněné bydlení pro tělesně postižené (100 000 korun) a popáté byl výtěžek (130 000 korun) určen pro ZOO Hodonín, kterou postihlo tornádo.

Přehled našich pěti kalendářů tu nabízíme proto, abychom vám poděkovali. A ukázali, že to celé stálo za to. Děkujeme, že jejich zakoupením přispíváte na pomoc potřebným a bezbranným, totiž těm nejmenším. A děkujeme také našim „modelům a modelkám“, což jsou každý rok naši zaměstnanci, kteří se focení účastní ve svém volném čase. Kmotry a kmotrou našich kalendářů se postupně stali herci a herečka Roman Zach, Pavla Vitázková, Martin Stránský, Alexej Pyško a Michal Isteník.

Když to vezmeme hezky po pořádku, v roce 2018 jsme vyrobili nástěnný kalendář, v němž jsme za pomoci názorných fotek učili veřejnost, jak poskytnout první pomoc. V roce 2019 jsme vytvořili opět nástěnnou variantu kalendáře a společně s herci z Městského divadla Brno jsme pro každý měsíc ztvárnili obraz z konkrétní divadelní hry a propojili s tematikou naší práce. Díky za skvělé fotky Tinu Kratochvílovi. Do třetice, v roce 2020, vznikl kalendář stolní a tentokrát k němu dokonce přibyl i praktický diář. Krásné obálky pro nás vyhotovil umělecký fotograf Rastislav Belan a „vnitřek“ jsme zaplnili fotkami z naší činnosti. A Rastislav Belan se stal fotografem i pro náš čtvrtý kalendář, tentokrát jsme představili naši činnost, ale v trochu jiném světle, nechali jsme se inspirovat kultovním filmem SIN CITY. Pátý kalendář, hravý, barevný a veselý, jsme s naprostou důvěrou svěřili opět Rasto Belanovi, naši zaměstnanci se vyfotili se svými zvířecími mazlíčky. V kalendáři tak kromě našich kolegyň a kolegů uvidíte pejsky, koně, hada, želvu, lišku či husy.

A na závěr třešinka na dortu: už dvakrát vyhrál náš kalendář cenu VOX POPULI v rámci soutěže Kalendář roku, se čtvrtým kalendářem jsme pak v této soutěži získali dvakrát krásné druhé místo, a to v kategorii FOTOGRAFIE a PREZENTACE SUBJEKTU. Těšíme se na další ročník…

Chcete-li si prolistovat naše kalendáře a diář v kompletní podobě, klikněte níže.

 

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader