Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
9.4.2021

Cvičné jízdy jsou základ

Jak je všeobecně známo: těžko na cvičišti, lehko na bojišti. V uplynulých týdnech jsme se zaměřili na pilování praxe, pokud jde o náš nový speciál určený k péči o pacienty při mimořádných událostech. Je nezbytné, aby si naši řidiči co nejlépe procvičili řízení devítitunového vozu Mercedes-Benz Atego a osvojili si jeho jízdní vlastnosti. Jak je z fotek zřejmé, zkoušíme různé terény a nezastaví nás ani rozmary počasí… Je možné, že na tento náš žlutý vůz se symbolickým číslem 155 někde narazíte i vy. Klidně v uličkách v centru města, na sídlišti nebo třeba také u různých historických objektů. Cílem totiž není procvičit si jízdu na dálnici či na silnicích 1. třídy, ale spíše na vozovkách méně frekventovaných, úzkých a plných zatáček… Jde nám o to, aby řidiči tohoto velkého auta dokázali rychle a správně zareagovat v jakékoliv situaci.

Připomínáme, že speciál může najít svoje uplatnění např. u dopravních nehod, kdy dojde ke zranění většího počtu pacientů, které je třeba ošetřit a přepravit do zdravotnického zařízení. Další mimořádnou událostí, kde lze toto vozidlo využít, jsou požáry výškových domů či veřejných prostor, kde se předpokládá postižení většího počtu osob, více zraněných pak můžeme ošetřovat také při kulturních a sportovních akcích většího rozsahu a podobně. Kapacita vozidla při ošetření je maximálně 4 ležící pacienti + 5 sedících nebo 1 ležící pacient + 15 sedících, pro transport je pak maximální povolený limit 9 osob, včetně zdravotnické posádky.

Obsluhu vozu, ale také pravidelnou péči o něj, včetně kontroly vybavení zdravotnickým materiálem zajišťují členové tzv. Biohazard týmu, popřípadě naši inspektoři provozu. Velký dík za spolupráci, za vstřícnost i za trpělivost při teoretickém a praktickém zaškolování v řízení patří zkušeným lektorům od dodavatele tohoto speciálu. (MB)

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader