Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Z výjezdů
23.6.2013

dopravní nehody - JMK

O víkendu 22.- 23.6.2013 zaznamenala ZZS JMK v Jihomoravském kraji velký počet vážných dopravních nehod a významný nárůst počtu výjezdů (484) - jen v sobotu jsme vyjížděli ke 263 případům, a zasahovali jsme u 20 dopravních nehod.
 Tragická nehoda se stala v sobotu v Bílovicích nad Svitavou. Mladá cyklistka utrpěla kritická poranění neslučitelná se životem. Přes veškeré úsilí zasahujících týmů nebylo možné stav zvrátit a žena zemřela.  Další nehoda se stala v sobotu u Vedrovic, osobní automobil zde narazil do stromu a zranili se dva muži.  Zranění spolujezdce bylo závažné, zejména poranění pánve. Po ošetření na místě byl zraněný transportován leteckou záchrannou službou na UP FN Brno.
Neděle přinesla další vážné nehody. Při dopravní nehodě u Bratčic došlo ke zranění 4 osob. Těžká zranění utrpěla mladá žena,která byla sice při vědomí, ale ve vozidle zůstala zaklíněná. Na místě nehody zasahoval jako první tým letecké záchranné služby. Lékařka se záchranářem na místě poskytla nezbytně nutnou péči všem pacientům do doby příjezdu dalších týmů a následně pokračovala v péči o nejvážněji zraněnou pacientku. Ta byla po ošetření a vyproštění z vozidla transportována na UP FN Brno. Další osoby, včetně malého dítěte, utrpěli zranění spíše lehčího charakteru. Těžká dopravní nehoda se stala v neděli v noci v Kyjově. Po nárazu dvou osobních automobilů byly zraněny 4 osoby. Kritická poranění utrpěla spolujezdkyně z jednou z vozů. Ihned po nehodě byla v bezvědomí. Zasahující tým ji musel zajistit dýchání pomocí umělé plicní ventilace, nitrožilní vstup, medikaci, fixaci, imobilizaci a další nezbytné opatření. I přes noční hodiny byl pro akutní transport vyžádán tým letecké záchranné služby, který zraněnou předal na UP FN Brno. Další zranění byli transportovaní na urgentní příjmy FNUSA v Brně a nemocnice v Kyjově. Jejich zranění lze klasifikovat jako středně těžká.

Kontaktní formulář

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz
ID datové schránky: rv5mvri

x
loader