Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
17.5.2021

Dvojnásobná radost

Před několika dny jsme na Blanensku pomohli na svět nedočkavým dvojčátkům. Jonášek i Eliášek jsou zdraví a mají se čile k světu. Ale vraťme se na začátek příběhu…

Náš dispečink vyslal k překotnému porodu dvojčat lékařskou posádku, operátorka Miroslava Bělušová zatím poskytla nastávajícímu tatínkovi oporu po telefonu. „Musím říct, že maminka byla ohromně statečná, přestože to pro ni rozhodně nebyla komfortní situace. Rodili jsme v ložnici a první miminko přišlo na svět poměrně snadno. Druhému kloučkovi se ale najednou na svět moc nechtělo. Tak jsme se rozhodli pro transport do porodnice, no a po cestě náš malý chlapec změnil názor. Začal se klubat ven, tak jsme zastavili a za chvíli jsme mezi námi přivítali i druhé miminko. Naštěstí vše proběhlo bez komplikací. Všichni jsme si oddechli, pak už jen velká radost. A abych nezapomněl, pochvalu si kromě maminky zaslouží i šikovný tatínek, pohotová operátorka a oba moji kolegové z posádky, kteří vše zvládli zkušeně a s klidem,“ popisuje situaci lékař Petr Hlavinka, který společně se záchranáři Miroslavem Davidem a Martinem Růžičkou pomáhal dvojčátkům na svět.

A jak si rodiče užívají první dny se svými dětičkami? „Popisovat jak šťastní jsme, snad ani není třeba. Co třeba je, tak vyjádřit neskonalý dík lidem, kteří nejen svým umem, ale i milým slovem provedli mou úžasnou partnerku porodem... A také ke mně se chovali hezky. Máte můj obdiv i dík,“ vzkazuje nám pyšný tatínek dvou krásných kluků. A my celé rodince máváme a přejeme hlavně hodně zdraví. A taky legrace, o kterou bude jistě postaráno smiley (MB)

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader