Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
7.10.2021

Každý může zachránit život aneb blíží se Restart a Heart Day

Udělejte si čas a přijďte v sobotu 16. října od 10 do 18 hodin do zábavního vědeckého parku VIDA! Chystáme tam společnou akci Ruku na srdce. „Naši lektoři a instruktoři Policie České republiky tu pro zájemce starší jedenácti let povedou praktickou výuku resuscitace. Budeme vysvětlovat, jak rozpoznat srdeční zástavu, jak si zavolat pomoc a jak zahájit srdeční masáž. Účastníci lekcí si vyzkouší i práci s automatizovaným externím defibrilátorem,“ láká na akci Jana Kubalová, náměstkyně pro vzdělávání jihomoravské záchranky.

Restart a Heart Day se koná každoročně 16. října po celém světě, smyslem této akce je co nejvíce šířit osvětu, protože každý člověk se může dostat do situace, kdy právě on bude zachraňovat zdraví či život někoho jiného. Letos jsme Světový den záchrany života chtěli zorganizovat v prostředí, které nám nabídne co nejvíce možností prezentovat naši činnost, protože slavíme 15 let od sjednocení naší organizace. A tak jsme o spolupráci požádali právě VIDA! science centrum, abychom návštěvníkům nabídli pestrou škálu ukázek a lekcí poskytování první pomoci.

Kromě lekcí resuscitace se mohou účastníci akce na místě seznámit také s tím, jak se používá aplikace Záchranka a na speciálních workshopech prozkoumat, jak funguje srdce i plíce. O drobné ceny se bude možné utkat v soutěži o nejkvalitnější masáž srdce na resuscitační figuríně.

Návštěvníci se mohou těšit i na prohlídku sanitky či komentované ukázky poskytnutí resuscitace záchranáři přímo v expozici VIDA! Na místě se také setkají s lidmi, kteří měli zástavu oběhu, ale díky včasné pomoci se podařilo obnovit jejich životní funkce. Motto letošního ročníku je totiž: RESUSCITACE MI ZACHRÁNILA ŽIVOT.

„Oslavte ve VIDA! Světový den záchrany života. A společně s tisíci dalších lidí se naučte správný postup resuscitace. Nečekejte žádné suchopárné přednášky. Na všechno si sáhnete a sami vyzkoušíte. Cílem není napsat správně test, ale opravdu se připravit na situace, kdy je záchrana života ve vašich rukách,“ upřesňuje hlavní koordinátorka akce Šárka Látalová z VIDA! science centra.

Lekce pod vedením profesionálů budou probíhat několikrát během dne a jsou vhodné pro dospělé a děti od 11 let. Pro menší děti budeme mít připraveného Defíka, pejska záchranáře, který bude potřebovat ošetřit… Nachystáme i omalovánky se záchranářskou tematikou, děti si navíc užijí pravidelný doprovodný program parku VIDA! science centrum.

Vstupné na akci Ruku na srdce je za pouhých 50 Kč. Online vstupenky jsou již v prodeji na www.vida.cz/eshop.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader