Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
2.6.2023

Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap…

V ranních hodinách jednoho březnového dne zavolala na naši tísňovou linku žena z Prštic na Brněnsku, jejímu manželovi se zastavilo srdce. Na základě rad našeho operátora zahájila masáž a prováděla ji velmi zdatně, jednalo se totiž o zdravotní sestru. Zatímco statečná paní Larissa masírovala srdce svého jednapadesátiletého partnera, mířila na místo na základě pokynu našeho dispečinku jednotka dobrovolných hasičů z nedalekého Ořechova. Hasiči pokračovali ve stlačování hrudníku a kromě této činnosti použili také automatizovaný externí defibrilátor. Podali celkem dva výboje. To už přijížděla naše sanitka z výjezdové základny Ivančice a posléze přistál i vrtulník. Naši zdravotníci pokračovali v resuscitaci, podali léky a po velkém úsilí se podařilo obnovit životní funkce pacienta. Muže následně vrtulník transportoval k další péči do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Střih v čase, je tu začátek června… a tento muž, pan Petr, je zdráv a bez následků. Na fotce jej vidíte s manželkou a s hasiči (zleva Michal Cimrman, Lukáš Dvořák, František Fišer), na dalších fotkách je operátor Rudolf Hudec, který hovor přijímal a byl společně s paní Larissou na začátku příběhu záchrany lidského života. Na dalších fotkách jsou naše posádky, u sanitky stojí zleva Marek Zelinka, Michal Okáč a Otto Šacher, před vrtulníkem pak zleva Filip Janča, Martin Mucha a Petr Schwarz (pilot).

Všichni, kteří přiložili ruku k dílu, zaslouží náš obdiv. Panu Petrovi přejeme jen to nejlepší, především pak pevné zdraví a gratulujeme mu k báječné manželce smiley

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader