Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
5.11.2021

Kolega ze Slovenska přijel na stáž k našim inspektorům

Tento týden strávil s našimi inspektory provozu Lukáš Jurina ze Záchranné služby Košice. Pozice IP je u slovenských kolegů zatím v pilotním projektu, a tak jsme rádi přivítali možnost ukázat, co všechno mají naši inspektoři v kompetenci a jakým činnostem se v rámci své pracovní náplně věnují. Slovenský kolega absolvoval celou řadu výjezdů, jedním z nich byla i pomoc hasičům po nehodě cisterny nedaleko Jiříkovic na Brněnsku.

V rámci stáže se kolega ze zahraničí podrobně seznámil s vybavením vozu IP a podíval se i na naše operační středisko. Inspektoři provozu jsou záchranáři, kteří v rámci výjezdů poskytují přednemocniční neodkladnou péči, zároveň však plní mnoho dalších funkcí. V případě likvidace mimořádných událostí se uplatňují jako vedoucí zdravotnické složky, zajišťují bezpečnost zachraňujících, komunikují z místa s operačním střediskem i s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Mezi jejich další činnosti patří převoz orgánů a transplantačního týmu, spolupracují s Biohazard týmem, zajištují převoz pacientů na mimotělním oběhu. Inspektor dále řeší události typu napadení posádky, poruchy nebo nehody vozidel ZZS během služby či mimořádné dodání zdravotnických pomůcek nebo léků na výjezdové základny.

Těší nás, že jsme pro slovenské kolegy mohli být inspirací, přejeme jim, aby byl pilotní projekt úspěšný, a těšíme se na další mezinárodní spolupráci.

Více o činnosti IP si můžete přečíst na odkazu níže.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader