Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
8.11.2018

Máme pro vás novinku: nástěnný kalendář pro rok 2019

Jedná se o náš historicky první kalendář, a tak z něj máme obrovskou radost a moc doufáme, že se vám bude líbit, dali jsme si s ním totiž velkou práci. Jednotlivé měsíce popisují, jak správně provádět resuscitaci krok za krokem, fotografie a krátký vysvětlující text přesně ukazují, jak má laický zachránce postupovat. „Modelkami a modely se stali zaměstnanci jihomoravské záchranky, nejprve se vžili do role civilistů, kteří se stanou svědkem srdečního selhání. Poté se oblékli do uniforem a na fotkách je tedy představena také navazující přednemocniční péče, kterou běžně poskytujeme. Smyslem kalendáře je vysvětlit lidem, že se nemusí bát poskytnout první pomoc. Při spatřené zástavě oběhu a správně prováděném resuscitačním postupu má pacient vyšší šanci na přežití i na to, že jeho další život bude bez trvalých následků,“ upřesňuje lékařka Jana Kubalová z jihomoravské záchranky, která se na výrobě kalendáře podílela.

Na fotkách je znázorněno i to, jak správně použít automatizovaný externí defibrilátor a jak moc je užitečné mít v telefonu Aplikaci Záchranka. A to stále není všechno, kalendář má totiž ještě jeden smysluplný cíl. „Výtěžek z jeho prodeje bude věnován nemocným dětem, na tomto projektu totiž spolupracujeme s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Křest kalendáře bude v nejbližších dnech,“ vysvětluje Dagmar Šimáková, asistentka ředitele ZZS JmK a spoluautorka charitativního počinu.

Zájemci o kalendář mohou napsat na adresu simakova.dagmar@zzsjmk.cz. Tak popřemýšlejte o tom, jestli by se vám nebo vašim blízkým takový pěkný a užitečný kalendář nehodil. Jeho koupí napomůžete osvětě a přispějete nemocným dětem, hezký vánoční dárek?

Kontaktní formulář

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz
ID datové schránky: rv5mvri

x
loader