Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
7.3.2023

Mareček měl svůj den

Stalo se to na konci ledna, brzy ráno, v Popicích na Břeclavsku. V jednom z rodinných domků začalo být živo, mladá žena pochopila, že bude rodit, i když má miminko ještě tři týdny čas. Děťátko se zkrátka rozhodlo, že „dnes je ten správný den“. A tak o sobě dalo vědět. K překotnému porodu vyslalo naše operační středisko lékařskou i záchranářskou posádku. Zatímco sanitky byly na cestě, pomáhal náš operátor Jakub Pavlíček po telefonu. „Díky klidnému hlasu a soustředěnosti pana operátora jsme nepanikařili, poslouchali jeho pokyny a za chvíli jsme už v rukou drželi našeho syna Marka, děkujeme za pomoc. Jemu i zdravotníkům, kteří přijeli chvilku po narození našeho syna a postarali se o nás. Jsme moc šťastní,“ píše nám maminka Radmila.
Podařilo se uskutečnit setkání s operátorem a věřte, že tohle jsou nezapomenutelné chvíle. „Mohl jsem si Marečka i na chvilku pochovat a byl to nepopsatelný pocit. Když radíte po telefonu a nemůžete přiložit ruku k dílu, je to těžké. Ale maminka byla naprosto úžasná a tatínek pomáhal ze všech sil, takže vše dopadlo dobře, na světě je zdravý a krásný kluk. Za tohle setkání jsem moc rád,“ říká Jakub Pavlíček.

Na další fotce vidíte oba týmy, které přijely na místo, ošetřily maminku i miminko a převezly je k další péči do porodnice. Jsou to: Martin Vavřina, Josef Zapletal, Silvie Fojtíková a Pavel Brázda.

Celé rodince přejeme do dalšího života jen to nejlepší.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader