Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
20.10.2020

Pomáháme, jak nejlíp umíme… pomoct můžete i vy

Počty pacientů, kteří jsou Covid pozitivní nebo je u nich na toto onemocnění podezření a dojde ke zhoršení jejich zdravotních potíží, se den ode dne zvyšují. V tuto chvíli máme ve 24hodinovém provozu speciální vůz tzv. Biohazard týmu, který vyjíždí pouze k těmto pacientům. Vysílány k nim jsou však i ostatní výjezdové skupiny, protože se už v rámci našeho regionu jedná přibližně o třetinu případů z celkového počtu výjezdů za den. Naši zdravotníci důsledně používají ochranné pomůcky na všechny výjezdy, aby se nenakazili. Ovšem tak, jak se nemoc šíří mezi populací, tak samozřejmě i někteří naši zaměstnanci onemocněli, zatím se nám však daří udržet plný provoz díky vysokému nasazení našich pracovníků. Pečujeme pochopitelně i o pacienty s potížemi, které nesouvisí s Covidem. Celkový počet výjezdů se některé dny šplhá k rekordním hodnotám.

Pokud jde o náš dispečink, i ten si musíme chránit, zavedli jsme opatření, která by měla významně přispět k ochraně operátorů a operátorek. Ať už jde o zástěny mezi jednotlivými pracovišti, přeskupování směn či důkladné provádění desinfekce. Hovorů je více a jsou delší, proto prosíme, nepřetěžujte naši tísňovou linku. Snažte se v maximální možné míře zařídit sami to, co je reálně ve vašich silách. Řeč je např. o bolesti zad či drobných poraněních. Pochopitelně u vážných stavů rádi pomůžeme. Použití roušky u pacienta, pokud to jeho stav dovolí, i všech přítomných by pak mělo být samozřejmostí.

Pomáháme ze všech sil těm, kteří nás potřebují, podílíme se na záchraně zdraví a životů. Zdravotníci obecně, nejen ti naši, čelí obrovskému náporu, jsou vyčerpaní a přetížení. A tak vás žádáme, pomozte také. Dodržováním pravidel, zodpovědným přístupem a ohleduplností. Noste roušku a buďte na sebe celkově opatrní, vyhněte se rizikovým sportům, při práci na zahradě či například kolem domu dodržujte bezpečnostní pravidla, zkrátka snažte se předejít zbytečným úrazům. Chraňte se. Tím nám můžete pomoci. I sami sobě. Nám všem. DĚKUJEMEheart

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader