Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Z výjezdů
8.8.2019

Pomohli jsme na svět krásným dvojčátkům

V neděli krátce po poledni zavolal na naši tísňovou linku muž z Brněnska, jehož žena začínala předčasně rodit. Celá situace byla o to závažnější, že šlo o porod dvojčat. Naše operátorka radila nastávajícímu tatínkovi, jak má postupovat. Její kolega dispečer už mezitím vyslal na místo lékaře v systému rendez-vous a záchranářskou posádku.

Zatímco dva vozy rychle mířily na místo události, s pomocí operátorky přišla na svět první holčička. „Naštěstí byla růžová, plakala a vše se zdálo být v naprostém pořádku. Tatínek skvěle spolupracoval a byl ohromně statečný. Je to vždy nádherný pocit, když přes sluchátko zaslechnu po několika minutách úsilí dětský pláč…,“ říká Hana Šperková, která hovor na tísňové lince přijímala. Krátce po narození prvního miminka přijíždí obě posádky a pomohou na svět i druhému děťátku. „Společně s kolegy jsme pomohli mamince porodit i druhé děvčátko, šlo to dobře a musím říct, že maminka byla šikovná a docela klidná, navzdory okolnostem. Tohle jsou hezké výjezdy,“ říká Ivo Klučinec, jeden ze zdravotníků, který byl u předčasného porodu.

Obě holčičky jsou zatím v porodnici a podle našich informací prospívají dobře. „Ano, jsou zdravé a mají se k světu. Chtěl bych operátorce i oběma posádkám moc poděkovat,“ říká vděčný tatínek, který byl ale také velkým hrdinou celého příběhu. Nezbývá než popřát mrňavým nedělňátkům hodně zdraví a radosti ze života. Mějte se krásně, rodinko smiley

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader