Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
19.5.2022

Řidiči záchranných služeb soutěžili v Otrokovicích

Dvacet osm borců ze všech čtrnácti zdravotnických záchranných služeb České republiky předvedlo svůj řidičský um a schopnosti o uplynulém víkendu na prvním ročníku Mistrovství České republiky řidičů záchranných služeb. Naše barvy hájili Michal Vlk, Josef Zapletal a Martin Šrahulek.

Nápad uspořádat toto klání přišel už před mnoha lety. „Naneštěstí nám do realizace zasáhlo hned několik faktorů, kvůli kterým jsme museli přípravy odložit. Nejprve to bylo kvůli výbuchům v muničních skladech ve Vrběticích, posléze koronavirová pandemie,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a zároveň ředitel závodu Josef Valenta při slavnostním zahájení.

Na řidiče čekaly čtyři náročné disciplíny a výsledky byly do poslední chvíle vyrovnané. Jako první byla jízda na přesnost, tedy simulace problematické jízdy v běžném provozu, podélné parkování nebo couvání do garáže. Druhým úkolem byla výměna pneumatiky, dále pak otázky v testu z pravidel silničního provozu, týkaly se například jízdy s majáčky. Čtvrtou disciplínou byl slalom na dráze.

„Řidiči záchranných služeb musí jezdit rychle, ale bezpečně, přesně zaparkovat, dostat se s vozem do míst těžko přístupných. Defekty jsou běžná záležitost a konečně znalost předpisů je nezbytná,“ uvedl ředitel ZZS ZK Josef Valenta.

V rámci týmů se z vítězství radovali zástupci domácího Zlínského kraje ve složení Adam Nedbálek a Roman Straňák. Druhá příčka patřila ZZS Středočeského kraje ve složení Lukáš Šťastný a Pavel Novák. Bronz získala ZZS Ústeckého kraje s řidiči Radkem Nechutou a Danielem Tomevem. V rámci jednotlivců si zlato odvezl domů Lukáš Šťastný (ZZS Středočeského kraje), stříbro bral Radek Nechuta (ZZS Ústeckého kraje) a bronzová placka připadla Adamovi Nedbálkovi (ZZS Zlínského kraje).

Naši řidiči sice neobsadili medailové pozice, přesto odvedli skvělý výkon a my jim děkujeme za výbornou reprezentaci.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader