Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
25.11.2021

Světlo světa spatřil náš v pořadí už čtvrtý kalendář

Tentokrát v uměleckém pojetí zachycuje „každodenní chléb“ zdravotníků záchranné služby, nabízí různé situace a události. Například jak vypadá letecká záchranná služba, jak péče o pacienta se zástavou oběhu, jak funguje spolupráce s ostatními složkami IZS nebo ukazuje sanitku projíždějící záchrannou uličkou. Fotografie pořídil a poté pečlivě upravoval fotograf Rastislav Belan a nám se výsledek moc líbí. „Modelky a modelové byli naši zaměstnanci, kteří se přišli fotit ve svém volném čase, a podle vyjádření některých z nich vím, že si nezvyklou roli pózování pro fotografa dokonce i užili. A to mě těší. Fotky jsme si dovolili pojmout tak trochu s nadsázkou a zároveň jsme si vzali inspiraci z kultovního filmu SIN CITY. Věříme, že kalendář se bude líbit a hlavně máme samozřejmě radost z toho, že výtěžek z jejich prodeje poputuje na dobrou věc, pomáháme rádi. Právě proto jsme nově založili nadační fond a letošní prodej charitativních kalendářů už spadá právě pod jeho křídla,“ vysvětluje ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová, která je společně s dalšími kolegy zvěčněna hned na titulní straně.

Ten, kdo si náš kalendář koupí, podpoří tentokrát organizaci Domov pro mne z.s. Ta od roku 2004 pomáhá dětem i dospělým se zdravotním postižením překonávat každodenní překážky běžného života tak, aby mohli žít kvalitně a začlenit se do společnosti. V současnosti je jedním z největších poskytovatelů sociální služby tzv. osobní asistence ve městě Brně. „Naším dlouhodobým cílem je podpora rozvoje komunitních služeb, které umožní lidem i s těžkým handicapem žít aktivně ve své vlastní domácnosti, v blízkosti rodiny a přátel. I proto věnujeme velkou energii rozvoji
chráněného bydlení. Koupí kalendáře lidé napomůžou rekonstrukci starého domu na bezbariérové bydlení pro pět vozíčkářů. I díky nim se tak podaří postavit důstojné bydlení pro lidi, kteří často jen obtížně hledají zastání,“ říká Lenka Lazoňová z Domova pro mne.

Děkujeme všem, kteří se na návrhu, výrobě a realizaci kalendáře podíleli. Byli to zaměstnanci ZZS JmK, fotograf Rastislav Belan, tiskárna Gill, s.r.o., Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, Notruf 144 - kolegové z Rakouska, Simulační centrum LF MU, sponzoři Medsol, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, Hošek Motor, Per4mance, DSA, Medirol a mediální partner Rádio Krokodýl.

Kalendář dnes šumivým vínem pokřtil herec a dabér Alexej Pyško, který ve filmu SIN CITY propůjčil hlas herci Bruci Willisovi. Nic tedy nebrání tomu, aby se náš letošní charitativní počin vydal na cestu ke svým budoucím majitelům. Cena kalendáře je 300 Kč, zájemci si jej mohou zakoupit na našem ředitelství v Brně - Bohunicích.

A abychom nezapomněli… za zpříjemnění slavnostního křtu děkujeme společnosti Milano Brno, Perfect Distribution a Decorcakeprint.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader