Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
20.6.2021

Tragická nehoda v centru Brna, úmrtí při požáru i zraněný paraglidista…

… tak vypadaly naše výjezdy o tomto víkendu. Jejich počty už se opět šplhají nad průměrné hodnoty a škála událostí byla pestrá.

Včera před polednem vyslalo naše operační středisko do centra Brna lékaře v setkávacím systému a záchranářskou posádku. Do ženy čekající na zastávce MHD narazilo osobní auto. Naši záchranáři pacientku resuscitovali, přes veškerou jejich snahu se však nepodařilo obnovit její životní funkce. Podlehla vážným, devastujícím zraněním. Zdravotníci měli v péči také posádku vozu, který do ženy narazil. Byla jim poskytnuta psychická podpora.

V noci ze soboty na neděli jsme vyslali do brněnských Kníniček záchranářskou posádku a inspektora provozu, mělo dojít k požáru chatky. Na místě byla osoba, které již bohužel nebylo pomoci. V péči jsme pak měli muže středního věku, utrpěl popáleniny 2. stupně. Po ošetření jsme jej převezli do Fakultní nemocnice Brno.

V noci ze soboty na neděli jsme zasahovali také v brněnských Štýřicích. Na místo vyslal náš dispečink lékaře v setkávacím systému, záchranářskou posádku a inspektora provozu. Muž středního věku spadl ze srázu, utrpěl mnohočetné odřeniny a pohmožděniny. Po ošetření jsme jej transportovali na urgentní příjem FN Brno.

Dnes vyslalo naše operační středisko pomoc na Břeclavsko, k obci Pavlov. Na místo vyrazila pozemní záchranářská posádka a vrtulník. Paraglidista středního věku spadl z výšky asi 6 metrů, poskytli jsme mu přednemocniční péči a následně jsme jej letecky transportovali k vyloučení vážnějších zranění do Fakultní nemocnice Brno.

V průběhu tohoto víkendu jsme kromě jiného ošetřili také pacienty, kteří kolabovali z horka, v péči jsme měli zraněné motorkáře i cyklisty. A dodejme ještě, že svoji roli sehrál u celé řady našich výjezdů alkohol. (MB)

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader