Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Z výjezdů
10.4.2017

Tragické pondělní dopoledne

Během pondělního dopoledne vyjížděla ZZS JmK hned k několika tragickým případům... Krátce před desátou hodinou byla na KZOS nahlášena vážná nehoda na D1 poblíž obce Javůrek. Osobní automobil tam ve vysoké rychlosti narazil do kamionu a zůstal zaklíněný. Ve voze byla vážně zraněna mladá žena. Přivolaná lékařka spolu se zdravotnickými záchranáři poskytli pacientce, která utrpěla vážné poranění hlavy, kompletní přednemocniční péči včetně zajištění dýchacích cest a následně ženu v kritickém stavu transportovali na urgentní příjem FN v Bohunicích. Druhý z pacientů, mladý muž, utrpěl pouze lehké poranění dolní končetiny a byl po ošetření převezen na traumatologii.
Ve stejnou dobu zasahovala posádka RLP v Březině na Blanensku. Muž středního věku vlezl do nezajištěného asi 3 metry hlubokého výkopu a zavalila jej zemina s kamením. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Po vyproštění muže lékařka konstatovala smrt. Pacient utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem, kterým ihned podlehl. Na místo byla povolána pomoc psychologa pro svědky tragické události.
Po desáté hodině pak byla ZZS JmK volána k případu pádu stromu na člověka. Při práci v lese u Jevíčka spadla koruna stromu na záda muži středního věku. Nehoda se stala v nepřístupném lesním terénu, záchranáři proto museli odstavit sanitu a pokračovat k pacientovi asi půl kilometru pěšky. Zraněný byl při vědomí, kvůli podezření na vážné poranění pacienta převzala LZS Olomouckého kraje a dál jej transportovala do traumacentra FN v Olomouci. Na místě zasahovala RZP z Velkých Opatovic, RV z Moravské Třebové a LZS Olomouc.

Kontaktní formulář

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz
ID datové schránky: rv5mvri

x
loader