Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Z výjezdů
12.7.2019

Včerejší nehoda u Nové Vsi si vyžádala jednu oběť a pět zraněných

Operátoři vyslali k vážné dopravní nehodě na Brněnsku leteckou záchrannou službu a dvě pozemní posádky. Po kolizi tří vozidel zemřela jedna žena, její zranění byla neslučitelná se životem. Zdravotníci ošetřili celkem pět osob. Mladou ženu po poskytnutí přednemocniční péče transportovali letecky se středně těžkými poraněními do FN Brno. Mladého muže po ošetření převezli do Úrazové nemocnice s lehkými poraněními. Postarali jsme se také o tři děti, se středně těžkými a lehkými poraněními jsme je převezli do Dětské nemocnice v Brně.

Začalo období dlouhých prázdninových cest, jezděte prosím opatrně. Dbejte na to, aby řidiči byli odpočatí, aby měli dostatek tekutin, aby dodržovali pravidelné přestávky, v horku doporučujeme co nejvíce vyhledávat stín. V případě delších tratí je třeba zajistit více řidičů, řidič se musí nechat vystřídat hned při prvních příznacích únavy či nepozornosti. Dobré je prostudovat si dopředu cestu, udělat si plán, pokusit se vyvarovat případných nepříjemností. Lékárnička ve voze je samozřejmostí.

Děti by měly mít dostatek tekutin, dodržování pitného režimu je zásadní. Neměly by se vystavovat přímému slunci, kdy hrozí přehřátí organismu. Tedy v rámci pravidelných přestávek, které jsou nezbytně, vždycky vyhledat stín. Pokud zůstane auto v koloně, pak doporučujeme při nejbližší příležitosti zastavit na odpočivadle, vyvětrat a vyhledat stín pro odpočinek. Nenechávejte dítě ani na chvilku bez dozoru v rozpáleném autě.

A myslete prosím na záchranářskou uličku pro vozy integrovaného záchranného systému. Předem děkujeme za pomoc.

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader