Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
23.4.2019

Velikonoční svátky očima záchranářů

Letošní Velikonoce se těm loňským podobaly, s nadsázkou řečeno, jako vejce vejci. Svoji roli opět sehrál alkohol, posádky v desítkách případů vyjížděly k podnapilým osobám. Většinou po požití alkoholu upadly a způsobily si zranění různého druhu, nejčastěji se jednalo o povrchní poranění hlavy či pohmožděniny rukou a nohou. Další skupina výjezdů souvisela rovněž s požitím alkoholu, někteří lidé neváhali, a ač v podnapilém stavu, usedali na kolo. Následně upadli a potřebovali naši asistenci. Třetím typem výjezdů souvisejícím s nadměrným požitím alkoholu byly potyčky, lidé se v alkoholovém opojení stali agresivnějšími a vyostřené debaty řešili v některých případech i za použití násilí.

Nejen alkohol, ale také jídlo se stalo příčinou několika výjezdů na velikonoční pondělí. Nešlo přímo o konkrétní potraviny, ale konzumování ve velkém, tedy přejídání. Vyjížděli jsme k pacientům s nevolností, zažívacími potížemi či kolikami.

Hezké počasí, které přetrvalo po celý prodloužený víkend, vylákalo na silnice motorkáře, zasahovali jsme u několika dopravních nehod, kde figurovala tato jednostopá vozidla. K jedné z nejzávažnějších nehod patřila kolize motorky a auta u Přibic na Brněnsku. Muž středního věku utrpěl vážná poranění, pacienta jsme ošetřili a poskytli mu přednemocniční péči. Na řízené ventilaci jsme jej pak v kritickém stavu letecky transportovali do Fakultní nemocnice Brno.

Vyjížděli jsme také na Hodonínsko, kde se z velké výšky zřítil na zem rogalista, i v tomto případě vyslali operátoři kromě pozemních posádek vrtulník. Přes veškerou snahu našich zdravotníků se muže zachránit nepodařilo. V průběhu transportu do nemocnice podlehl zraněním, která byla bohužel příliš vážná.

Kontaktní formulář

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz
ID datové schránky: rv5mvri

x
loader