Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Z výjezdů
18.4.2021

Víkend poznamenalo několik vážných nehod, buďte prosím za volantem opatrní

Během uplynulého víkendu vysílalo naše operační středisko posádky hned k několika dopravním nehodám. Některé měly bohužel velmi vážné následky. Nejčastější lokalitou, kde docházelo k závažným nehodám, bylo Znojemsko.

Přímo ve Znojmě se v pátek večer srazil motocyklista s osobním autem. Na pomoc vážně zraněnému mladému muži jsme vyslali nejbližší pozemní lékařskou posádku a vrtulník, který pacienta po poskytnutí přednemocniční péče transportoval do traumacentra FN v Bohunicích.

Do Znojma vzlétala letecká záchranná služba i v sobotu odpoledne, když se v části Mramotice střetla dvě osobní auta. Zranění pacientů byla ale naštěstí lehčího charakteru. Vrtulník byl proto za letu odvolán. Zraněné ošetřily a zaléčily pozemní posádky ze znojemské výjezdové základny a převezly je do nejbližšího zdravotnického zařízení.

Krátce po šesté hodině večerní pak dostalo naše operační středisko oznámení o srážce tří osobních aut u Slavkova u Brna. Dispečink na místo ihned vyslal leteckou záchrannou službu, dvě nejbližší pozemní posádky i inspektora provozu. Naši zdravotníci měli v péči těžce zraněného chlapce a mladého muže s lehkými poraněními. Nezletilý pacient byl ve vážném stavu vrtulníkem následně transportovaný do Dětské nemocnice v Brně. Mladého muže jsme převezli do Nemocnice Vyškov.

Ani neděle se bohužel neobešla bez vážné nehody. Vrtulník hned po ránu opět vzlétal na Znojemsko. Do Citonic, kde mladý řidič narazil do stromu, vyjela i pozemní lékařská posádka. Pacient byl při příjezdu zdravotníků při vědomí, jeho zranění však byla těžká. Po ošetření, zaléčení a zafixování ho vrtulník transportoval do traumacentra FN v Bohunicích.

Vzhledem k množství závažných nehod prosíme všechny řidiče, jezděte opatrně. Sedejte za volant odpočatí a na svoji cestu si vyčleňte dostatečné množství času, nespěchejte. Zbytečně neriskujte, dodržujte rychlost a jezděte ohleduplně. Předvídejte a plně se věnujte řízení. Snažte se prosím za každou cenu vyvarovat okamžiku, kdy jedna vteřina změní váš život. Děkujeme!! (HK)

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz

ID datové schránky: rv5mvri

x
loader