Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
Aktuality
11.10.2018

Zdeněk dělá velké pokroky a my mu tleskáme

Záchranáři z výjezdové základny Velké Opatovice byli navštívit svého kolegu a kamaráda Zdeňka Mikulu, který je po cévní mozkové příhodě a v tuto chvíli prochází intenzivní rehabilitací v Klimkovicích. Zdeňkův stav se postupně zlepšuje a nás těší, že svou zásluhu na tom má transparentní účet, na který přispívali také zaměstnanci jihomoravské záchranky. I výtěžek z charitativního štafetového běhu „You dream, we run“ napomohl nemocnému záchranáři v jeho těžkých chvílích.

„Zdeňka jsme zastihli v dobré náladě na jeho pokoji a byli jsme velmi překvapení, jak velký pokrok při své léčbě udělal. Zdeněk podstupuje intenzivní rehabilitaci 6 dní v týdnu, neděli má volnou. Jeho jednotlivé procedury začínají přibližně v 7:30 hodin a s malými přestávkami trvají zhruba do 16 hodin, což je pro něho velmi fyzicky i psychicky náročné. Zdeněk má již posílené krční svaly, takže dokáže udržet hlavu a kývat, pokud chce vyjádřit ano či ne. Dále se zlepšily i ruce a nohy, dokáže už sám chvíli stát opřený o pojízdné chodítko. Samozřejmě nadále využívá ke komunikaci počítač, který mu svým příspěvkem pořídili zaměstnanci ZZS JmK a který umožňuje Zdeňkovi ovládat sociální média, emaily, televizi nebo mobilní telefon. Máme z toho všeho velkou radost,“ popisuje návštěvu u kamaráda Petr Chlup z výjezdové základny Velké Opatovice. A pokračuje: „Celé to bylo příjemné a optimistické, zašli jsme společně na oběd a pak i na procházku do přilehlého parku. Po celou dobu pobytu, tedy už přibližně dva měsíce, je se Zdeňkem jeho přítelkyně, která je pro něho velkou oporou a doprovází ho téměř na všechny procedury, které absolvuje. Zdeňka čeká ještě poslední měsíc rehabilitací, kde se intenzivně zaměří na logopedii, tak aby se mu podařilo posílit a znovu zapojit polykací svaly a svaly hlasivek. Díky tomu by mohl opět přijímat potravu a začít mluvit.“

Podle lékařů je velká šance, že by se to mohlo podařit, což zní jako skvělá zpráva a velká naděje do budoucna. V příštím roce už jsou domluveny další rehabilitační procedury, které by měly Zdeňkovi dále pomáhat. Držíme pěsti!

Kontaktní formulář

Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.
IČ: 00346292
se sídlem: Kamenice 798/1d, 625 00 Brno
zapsaná v OR u rejstříkového soudu v Brně pod zn. Pr. 1245

telefon:
    +420 545 113 101 (sekretariát ředitele)
    +420 545 113 111, 545 113 102 (podatelna)
fax:
    +420 545 113 104

E-mail: info[a]zzsjmk.cz
ID datové schránky: rv5mvri

x
loader